ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI - VAN HABERLERİ

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI - VAN HABERLERİ
Çevre ve Şehircilik Van İl Müdürlüğü görevini vekâleten yürüten Cengiz Adıgüzel Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görevden alındı.
Van Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcılığı görevi yaparken 14 Haziran 2014 tarihinde il müdürlüğüne vekâleten atanan Cengiz Adıgüzel Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görevden alındığı belirtildi.

Cengiz Adıgüzel Van’da belediyelerden yapı ruhsatı alamayan vatandaşların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri halinde kendilerine yapı ruhsatı verebileceklerine yönelik basında yer alan açıklamaları Van Büyükşehir Belediyesi tarafından tepkiyle karşılanarak,  Adıgüzel’in açıklamalarının vekaleten olan müdürlük görevinin asaleten olması için yaptığı iddia edilmişti.

 Cengiz ADIGÜZEL Kimdir?

1973 yılında Muş’un Malazgirt İlçesinde dünyaya geldi. İlköğretimi Malazgirt Adaksu Köyünde, Liseyi Tatvan’da bitirdi. KTÜ, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Jeofizik Bölümünden 1997 yılında mezun oldu.

1998 yılında Çevre Bakanlığı’nda memuriyet hayatına başlayarak, 2003 yılına kadar bu kurumda görev yaptı. 2003-2011 yıllarında Çevre ve Orman Bakanlığı, Van İl Müdürlüğü’nde görev yaptı. 2011 yılında Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne geçerek, bu tarihten 14.07.2014 tarihine kadar Kurumumuzda İl Müdür Yardımcılığı görevini Vekâleten yürüttü. 14.07.2014 tarihinde Kurumumuza İl Müdürü olarak Vekâleten atandı. Sn. Cengiz ADIGÜZEL evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynak: Vansesi Gazetesi