ÇELİK’TEN STK VE YEREL GAZETE TEMSİLCİLERİNE ZİYARET - VAN HABERLERİ

ÇELİK’TEN STK VE YEREL GAZETE TEMSİLCİLERİNE ZİYARET - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik, Erciş ilçesinde bulunan STK ve yerel gazete temsilcilerine nezaket ziyaretinde bulundu.
Aday adaylığı sürecinde çalışmalarını sürdüren AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik, ilk olarak Birnisan Gazetesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Gazete İmtiyaz Sahibi Hacı Kemal Sarılıoğlu tarafından karşılanan Çelik, çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yerel gazetelerin önemine de değinen Çelik, “Basın; halkın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dilidir. Bu meyanda sizlerin yerelde ne kadar zor bir görevi yaptığınızın farkındayım. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Birnisan Gazetesi Sahibi Kemal Sarılıoğlu ise, Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik’in her zaman köylünün, çiftçinin ve üreticinin haklarını koruma konusunda canla başla mücadele verdiğini belirterek, kendisine başarı dileklerini iletti.

Van Milletvekili Aday Adayı Çelik, daha sonra Erciş Ağaç ve Demir İşleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gürbüz’e nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Gürbüz tarafından karşılanan Çelik, esnafın içinde bulunduğu dert ve sıkıntıları kendisinin de oda başkanı olması hasebiyle yakından bildiğini söyledi. Birlik ve beraberlik mesajları veren Çelik; çiftçiyi, üreticiyi, esnafı, köylüyü ve herkesimi mecliste temsil etmek ve sorunlarını çözmek için aday adayı olduğunu söyledi.

Başkan Gürbüz ise, Nihat Çelik’in kendisini başarılarıyla kanıtladığını belirterek, “Sizler tabiri yerindeyse tırnağınızla kazıyarak bu basamakları çıktınız ve bugünlere geldiniz. Halkımızın sorunlarını çözme konusunda da başarılı olacağınızdan zerre kadar şüphem yoktur. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Ardından Erciş Berberler ve Kahveciler Odası Başkanı Muhittin Aydemir ile Erciş Terziler ve Bakkallar Odası Başkanı Cabir Görmüş’ü makamlarında ziyaret eden Çelik, daha sonra Erciş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Hüsamettin Çelik’e nezaket ziyaretinde bulundu. Burada açıklamalarda bulunan Nihat Çelik, Hüsamettin Çelik’in Erciş için yıllardır hizmet ettiğini, şoför esnafının dert ve sorunlarını çözme konusunda yeni bir bina yaptırdığını belirterek, hizmetlerinden ötürü Başkan Çelik’i kutladı.

Hüsamettin Çelik’in aynı zamanda ailelerinin de büyüğü olduğunu ifade eden Çelik, “Aile bireyleri olarak hayatımızı sivil toplum örgütlerine, halkımıza adadık. Allah bizleri halkımıza, necip milletimize karşı mahcup etmesin. Sizler de göreviniz itibarıyla Erciş’e, ilimize, bölgeye çok önemli hizmetlerde bulunuyorsunuz. Dolayısıyla bizler de sizi örnek alıyoruz. Birlik ve beraberliğin sağlanması konusunda özellikle barış süreci ile ilgili olarak gerek geçmişte, gerekse yakın zamanda STK temsilcileriyle çeşitli toplantılar gerçekleştirdik.

Tabi bizim her şeyden önce halk olarak huzur içinde yaşamaya ihtiyacımız var. Huzurun olmadığı yerde hizmet de olmaz. Bölgemizde, ilimizde, ilçemizde hızlı bir nüfus artışı söz konusu. Bunu da ancak tarımsal üretimin arttırılmasıyla ihtiyacı karşılayabiliriz. Sanayileşme ve turizmde çok geri plandayız. İlimiz sınır bölgesinde olmasına rağmen sınır ticareti yeterli dereceye ulaşmamıştır. Allah nasip ederse görev bize tevdi edilirse bu sorunları çözme konusunda tüm gayretimizi seferber edeceğiz”
dedi.

Erciş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hüsamettin Çelik ise, Nihat Çelik’in mücadeleci ruhu yanında tutuğunu koparan bir yapıya sahip olduğunu belirterek, milletvekili aday adayı olmasından mutluluk duyduklarını söyledi. Güvenin insanlar için çok önemli bir faktör olduğunu da ifade eden Çelik, “Sizler yıllardır gerek çiftçimiz, gerek köylümüz, gerekse üreticimiz için büyük özveriyle hizmet üretmektesiniz. Bugün milletvekili aday adayı olmanızdan ötürü de hem aile olarak, hem de cemiyetimiz olarak mutluluk ve onur duyduk. Desteğimiz her zaman yanınızda olacaktır. Allah yar ve yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.