ÇELİK BİR GÜNDE 7 İLÇE GEZDİ - VAN HABERLERİ

ÇELİK BİR GÜNDE 7 İLÇE GEZDİ - VAN HABERLERİ
Ak Parti Van Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik bir günde 7 ilçeyi birden gezdi. Gittiği Ak Parti ilçe teşkilatlarında sıcak ilgiyle karşılanan Çelik, Van ve ilçelerinde halkın yüzde 80’lik bölümünün tarım ve hayvancılıkla iştigal ettiğini belirterek seçilmesi durumunda mecliste tarım komisyonunda yer alacağını söyledi.
Fransa dönüşü seçim çalışmalarına hız veren Ak Parti Van Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik beraberinde 50 kişilik bir gurupla önce Ak Parti Erciş İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Burada İlçe Başkanı Adnan Aydın ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Çelik, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Ardından, ekibiyle birlikte Muradiye ilçesine geçen Çelik’i Ak Parti Muradiye İlçe Başkanı İbrahim Vanlı ile üyeler karşıladı. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen karşılamanın ardından, açıklamalarda bulunan Ak Parti Muradiye İlçe Bakanı İbrahim Vanlı, Nihat Çelik’in göreve başladığı ilk günden itibaren bölge çiftçisi ile üreticisinin dert ve sıkıntılarıyla yakinen ilgilendiğine kendisinin de şahit olduğunu söyledi.

Nihat Çelik ise yaptığı konuşmada, aday olması durumunda Ak Parti’nin oylarını yüzde 30 civarında artıracağı sözünü verdi. Alkışlar arasında Muradiye’den ayrılan Çelik, daha sonra Çaldıran ilçesine geçti. Ak Parti Çaldıran İlçe Başkanı Fevzi Akbalık ve kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Çelik, burada yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi. Halkın her kesimin partisi olan Ak Parti’ye gönül verenlerinin sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Çelik, Ak Parti’yi Van’da birinci parti yapacaklarının sözünü verdi.

Çelik, daha sonra Saray ilçesine hareket etti. Çelik ve heyeti Ak Parti Saray ilçe Başkanı Mehmet Şefik Çevik ile üyeler tarafından sıcak bir ilgiyle karşılandı. İlçe Başkanı Mehmet Şefik Çevik burada yaptığı konuşmada, Nihat Çelik’in Ak Parti ile ilk günden beri gönül bağının devam ettiğini söyledi. Nihat Çelik’in Ak Parti’den milletvekili aday adayı olmasından şahsı ve üyeleri adına mutluluk duyduğunu da belirten Çevik, “Sayın Çelik bilgi ve birikimiyle Ak Parti’yi Van’da daha iyi yerlere gelecektir diye düşünüyorum. Tabir yerindeyse adam gibi adam olan Nihat Çelik Beye aday adaylık sürecinde başarılar diliyorum” dedi.

Nihat Çelik ise yaptığı konuşmada Ak parti teşkilatlarının ne zorluklarla görevlerini ifa etiklerini yakinen bilen biri olduğunu söyledi. Kendisinin, köylünün, işçinin, mazlumun, Çiftçinin, muhtarın ve her kesimin gözü, sesi olmak için yola çıktığını belirten Çelik, “Ben Van’ın bir ilçesini değil, 700 küsur mahallesini yakinen bilen bir kardeşinizim. Allah bizleri sizlere karşı mahcup etmesin. Van halkının geçim kaynağı gerçekte tarım ve hayvancılıktır. 25 yıllık cemiyet hayatım boyunca hep halkıma hizmet için çaba sarf ettim.

Bugün milletvekili aday adayı olmamdaki neden ise sizleri yüce mecliste temsil etmektir. Neden içinizden biri bu mecliste sizleri temsil etmesin? Sorunlarınıza çare bulmasın. Seçilmem durumunda TBMM Tarım Komisyonu’nda yer almak istiyorum. Konuşmaktan çok, icraatı gerçekleştiren, icraatı seven bir kardeşinizim. Ama biz kadere inanmışız. Bana adaylık verilmemesi durumunda tabiî ki küsüp gitmeyeceğiz. Partimizin bir neferi olarak dün olduğu gibi bugün de, yarın da partime halkıma hizmet edeceğim” şeklinde konuştu.

Çelik, daha sonra beraberindekilerle birlikte Özalp ilçesine geçti. Çelik, Ak Parti Özalp ilçe Başkanı Orhan Yıldırımçakar, kadın kolları başkanı ve üyeler tarafından sıcak ilgiyle karşılandı. Nihat Çelik burada yaptığı konuşmada sınır ticaretinin önemine değindi. En büyük hedeflerinin ise insanlar arasında birlik ve beraberliği pekiştirmek olacağını ifade eden Çelik, “Bölgemizde zor şartlarda sınır ticareti yapılıyor. İnşallah Ak Parti olarak Özalp ve Saray’ı ticaretin cazibe merkezi haline getirmek için çaba sarf edeceğiz. Ayrıca, Ak Parti Van İl Başkanımız Sayın Zahir Soğanda aday adaylık süreci içinde bütün aday adaylarına eşit mesafede yaklaşmaktadır. Bu davranışından ötürü de kendisini yürekten kutluyorum” dedi.
Nihat Çelik daha sonra Edremit ilçesine geçti. Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Halis Bayramoğlu ve teşkilat üyeleri tarafından sıcak bir atmosferde karışlanan Çelik, 1 Mart 2015 tarihinde Van’da yapılacak olan temayül yoklamasında Van’a, ilçelerine ve Van halkına kim daha iyi hizmet getirecekse o aday adayının delegeler tarafından belirlenmesini istedi.

Akşam geç saatlerde Gevaş ilçesine de geçen Ak Parti Van Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik, teşkilat binasında Ak Parti Gevaş İlçe Başkanı Bedirhan Erdem, Kadın Kolları Başkanı Gülşen Çiftci ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Nihat Çelik’in değişik makam ve mevkilerde Van’ı temsil eteğini yakinen bildiklerini belirten Erdem, “Siz anlınız açık başınız dik olarak bu görevleri yerine getirdiniz ve getirmeye de devam ediyorsunuz. Bölge çiftçisinin, üreticisinin gururusunuz. Sizlere başarı dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Nihat Çelik ise konuşmasında, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada ateş çemberi içinde olduğunu söyledi. Ak Parti’nin akıllı politikalarla bu ateş çemberi içinden rahatlıkla sıyrılacağını belirten Çelik, “Ak Parti inşallah 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde de 400 milletvekili kazanarak yeni Türkiye’yi daha iyi yerlere getirecektir. Buna inancımız tamdır” ifadelerinde bulundu.

Nihat Çelik daha sonra Ak Parti Gevaş Gençlik Kolları Başkanının yakın akrabasının vefatı nedeniyle aileye taziye ziyaretinde bulunduktan sonra geç saatlerde Erciş’e hareket etti.