ÇAVUŞOĞLU'NDAN VAN-AHLAT DERNEĞİ’NE ZİYARET - VAN HABERLERİ

ÇAVUŞOĞLU'NDAN VAN-AHLAT DERNEĞİ’NE ZİYARET - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Milliyetçi Hareket Partisi Van Milletvekili Adayı Gültekin Çavuşoğlu, beraberindeki partililerle Van-Ahlat Kültür ve Eğitim Derneği’ni ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Gültekin Çavuşoğlu, bu seçimlerin barış, huzur ve kardeşlik ortamı içerisinde bir demokrasi şöleni olarak geçmesini temenni etti. Gültekin Çavuşoğlu, “Ben şunu ifade etmek istiyorum, Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin; Van’ımız için, memleketimiz için ve Türkiye’miz için. Memleketimiz için öyle bir hizmet yapalım ki gelecek nesillere örnek olalım. Bizler de bunu mutlaka başaracağımıza inanıyorum. Hizmette kendimi mecbur değil mahkûm hissediyorum. Arife tarif gerekmez aramızda en ufak bir farklılık yoktur.

En ücra köşedeki insanımızın bile derdini dert etmeyeceksek Allah bana nasip etmesin neden; çünkü ben o insanların gönlünü kazanmalıyım ki benim şahsımda da inandığım değerlere ve fikirlere muhabbet duysun. Nedir inandığım muhabbetler, aziz vatan topraklarımızın bölünmezliği olmazsa olmazı. Doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün kardeşlerimizin birliği Kürt’üyle, Çerkez’iyle, Abaza’sıyla, Laz’ıyla, Türk’üyle hepsinin birliği ve hepsini Allah’ın mukaddes emanetleri olarak kabul ediyoruz. Üçüncüsü de Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşatılması ülküsüdür. Öyle örnek çalışma içerisinde olacağız ki gelecek nesiller desinler ki MHP’nin böyle bir milletvekili adayı vardı ve bizleri ölçü alsınlar.

Ben şahsım ve arkadaşlarımla sizlerle tanışmak için geldim. Oy istemek şahsım olarak en son düşüneceğim şeydir. Sizlerin katkı ve dualarınız gücümüze güç katar ama önemli olan sevgi ve muhabbettir. Ben her gittiğim yerde de söylüyorum inşallah bu seçimler barış, huzur ve kardeşlik ortamı içerisinde bir demokrasi şöleni olarak geçer inşallah” şeklinde konuştu.

Ziyaretlerinden dolayı memnunluk duyduğunu ifade eden Van-Ahlat Kültür ve Eğitim Derneği Başkan Abdulgani Kaya ise, “Önümüzde gerçekleşecek olan milletvekilliği seçimlerimiz inşallah hayırlısı olur. Yıllardır bizler Van ilinde oy kullanıyoruz. Bilindiği üzere bölgemizde ve ilimizde yaşanan siyasi sıkıntılarımız var ve bu sıkıntılarımızı da siyaset ile halletmeye çalıştık. Van’daki siyasetçilerimizden şimdiye kadar bir menfaat, bir çıkar ve bir yardım göremedik. Siyasetçilerimiz her ziyaretimize geldiklerinde bana ‘başkanım sizin emrinizdeyiz’ ama telefon ile aradığımız zaman sekreteri çıkıyor telefona ve bizlere ‘Vekil Bey müsait değil, toplantıdadır’ diyorlar, ama biz sizin gibi siyasetçimizden çok şey bekliyoruz.

Çünkü sizde yılların vermiş olduğu bir birikim de var. Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin ve bizleri ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ederim”
dedi.Gültekin Çavuşoğlu, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra esnaf ziyaretinde bulundular.