ÇAVUŞOĞLU’NDAN BİRLİK MESAJI - VAN HABERLERİ

ÇAVUŞOĞLU’NDAN BİRLİK MESAJI - VAN HABERLERİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Van Milletvekili Adayı Gültekin Çavuşoğlu, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan seçimlerin bütün siyasi partilere, Van’a, Türkiye’ye hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak, tüm siyasi parti milletvekili adaylarına başarı dileklerini iletti.
Çavuşoğlu, MHP Van İl Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada, besmele çekerek aday arkadaşları ile birlikte seçim çalışmalarına start verdiklerini söyledi. Amaçlarının Van ve ilçelerinde birlik ve kardeşliği pekiştirmek olduğunu anlatan Çavuşoğlu, “Allah nasip ederse bugün Bismillah diyip çok değerli aday kardeşlerimizle birlikte seçim startını vermiş bulunuyoruz.

7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin birlik ve beraberlik içerisinde Van’ımıza, Türkiye’mize hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Temel görüşümüz birlik, beraberlik ve kardeşliği esas alan bir seçim arzusu. Biz ülkemizde ve bölgemizde huzur istiyoruz. İnşallah diğer partiler de aynı duygu ve düşünceleri taşıyorlardır. Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birincisi siyasi partilerdir. Siyasi partiler hangi görüşten olursa olsun, hangi etnik gruptan, mezhepten olursa olsun, hepsini bir kardeş olarak kabul eder, bizdeki temel ölçü vatanın bölünmezliği, tüm insanlarımızın Edirne’den Kars’a hepsinin kardeşliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşatılma ülküsüdür. Bu ölçülere sahip herkes bizim kardeşimizdir ve başımızın üstünde yeri vardır.

Kısacası canımızdan aziz bildiğimiz ay yıldızlı bayrağa sevgi, muhabbet duyan herkes bizim kardeşimizdir. Bu duygu ve düşünceler içinde 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimin bütün siyasi partilerimize, Van’ımıza, Türkiye’mize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eder, tüm siyasi partilerdeki adaylara başarılar diliyorum” dedi.