ÇATAK’TA ‘MESLEĞİMİ SEVİYORUM PROJESİ’ SEMİNERİ - VAN HABERLERİ

ÇATAK’TA ‘MESLEĞİMİ SEVİYORUM PROJESİ’ SEMİNERİ - VAN HABERLERİ
Van’ın Çatak ilçesinde, Okul Öncesi Eğitimin Yaygınlaşması ve Güçlendirilmesi Projeleri çerçevesinde ‘Mesleğimi Seviyorum Projesi’ne yönelik seminer düzenlendi.
Atatürk Ortaokulu’nun konferans salonunda düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş, şube müdürleri Metin Yaltay ve Burhan Şahin, Şefkat Anaokulu Müdürü Mecit İlkan, rehber öğretmen Rıdvan Turunç, okul müdürleri ve okulöncesi öğretmenleri katıldı. Seminerin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, göreve geldiği günden itibaren temel eğitimde başarı oranının üst düzeylere çıkarılması amacıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmalar içinde öncelik sırasına göre okulöncesinden başlanıldığını, okulöncesi eğitiminin tüm detayları ile masaya yatırıldığını, çalıştaylar, toplantılar yapılarak beş temel konu çevresinde projeler üretildiğini belirtti.

Bu projeleri Van’daki tüm kurum ve kuruluşların da desteklediklerini dile getiren Altan Göl, şubat ayı itibariyle tüm ilçelerde üç projenin yürürlüğe girdiğini, yürütme ekiplerinin oluşturulduğunu ve projelerin büyük bir istekle uygulanmaya başlandığını kaydetti. Bugün gerçekleştirilen seminerin ‘Mesleğimi Seviyorum Projesi’nin içinde okulöncesi öğretmenlerine ve idarecilere yönelik okulöncesi program ve etkinlik örnekleri, aile etkinlikleri ve özel eğitime gereksinim duyan öğrencilere yönelik seminer olduğunu ifade eden Altan Göl, bu seminerlerin İpekyolu, Edremit, Tuşba, Bahçesaray ve bugün Çatak’ta verdiklerini kaydetti.

Yarın Başkale ve diğer ilçelerde seminer düzenleyeceklerini ifade eden Altan Göl, çok verimli ve etkili bir çalışma olduğunu, öğretmen ve idarecilerin duyarlı ve heyecanlı olduklarını gördüğünü belirterek; projede yer alan ekiplere, bugün burada seminere katılan öğretmen ve idarecilere, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ekibine teşekkür etti.

Yapılan konuşmanın ardından Şefkat Anaokulu Müdürü Mecit İlkan ve rehber öğretmen Rıdvan Turunç tarafından sunumlar yapıldı.

Seminerin ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, ilçede öğrenim gören sekizinci sınıf öğrencilerinin nisan ayında yapılacak olan TEOG sınavında başarılarını artırmaya yönelik İlçe Milli Eğitim Müdürü, şube müdürleri ve okul müdürleri ile bir toplantı yaparak, çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Altan Göl; öğretmen, okul müdürleri ve rehber öğretmenlerin, öğrenciler ve veliler ile birebir görüşmeler yapmaları, öğrencilerin eksik oldukları konuları farklı yöntem ve teknik kullanarak telafi yoluna gitmeleri, her öğrencinin net ortalamalarını yükseltmeleri için gayret göstermeleri gerektiğini vurguladı.