ÇAHA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR - VAN HABERLERİ

ÇAHA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR - VAN HABERLERİ
VAN HABER - AK Parti Van Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Dün halkın Halkın Regaip Kandili’yle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Çaha, Vanyolu Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret ederek kendilerine gül verdi. Öğleden sonra Kızılay Derneği’nde toplanan kadınlara bir konuşma yapan Çaha, bu seçimin Türkiye’nin kader seçimi olduğunu belirterek, bir kez daha koalisyonlara mahkum olup Türkiye’yi geri götürmemek için tek başlarına güçlü biçimde iktidara gelmeleri gerektiğini söyledi.

Vatandaşları evlerinde ziyaret eden Prof. Dr. Ömer Çaha, kentsel dönüşüm bağlamında TOKİ ile anlaşmaya yanaşmayan esnafla bir araya gelerek onların görüşlerini alarak, beklentilerini dinledi. Çaha, anlaşmaya yanaşmayan tüm esnafla görüştükten sonra konuyu Başbakan Ahmet Davutoğlu’na götürerek kentsel dönüşümü mutlaka gerçekleştirmeye çalışacaklarını belirtti.

Ömer Çaha, daha sonra 2002 ile 2014 yılları arasında AK Parti ilçe teşkilatında yönetici veya yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıp ancak bugün teşkilata mesafeli olan AK Partililerle bir araya geldi. Onlara hitaben bir konuşma yapan Çaha, “Bizim felsefemiz dövene elsiz, sövene dilsiz olmaktır. Her meseleye ve herkese karşı kucaklayıcı, merhametli ve af edici olacağız. İki taş birbirine çarptığı zaman ses çıkarır ve ikisi de zarar görür. Oysa bizim toprak veya su gibi olup taşı kendi içimizde hazmetmemiz gerekir. Dava adamı küsmez, dava adamı alınganlık yapmaz.

Dava adamı nerede, hangi şartlarda olursa olsun davasına sahip çıkar ve bir nefer gibi, bir asker gibi canla başla çalışır. Sizleri bundan böyle teşkilatımızın içinde görmek istiyorum. Teşkilatımızla birlikte omuz omuza verip çalışmanızı bekliyorum” dedi.

Çaha’nın konuşması üzerine tüm AK Partililer teşkilatla birlikte hareket ederek bu seçimde canla başla çalışma sözü verdiler.
Prof. Dr. Ömer Çaha, bu toplantının ardından kanaat önderlerini evlerinde ziyaret etti. Çaha’nın ev ziyaretleri gece saat 23.00’e kadar sürdü.