BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ OTOPARK HİZMETİ - VAN HABERLERİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ OTOPARK HİZMETİ - VAN HABERLERİ
Van Büyükşehir Belediyesi, Şerefiye Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan eski merkez komutanlığı yerini ücretsiz geçici otopark alanına çevirdi.
Van Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı, 23.12.2014 tarih ve 71 sayılı UKOME kararı gereği Şerefiye Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan eski merkez komutanlığı yerini kentteki otopark sorununu azaltmak amacıyla ücretsiz geçici otopark alanına çevirdiğini belirtti. Açıklamada, “Kentteki araç yoğunluğunu ortadan kaldırmak ve otopark sorununa çözüm bulmak için alanı otoparka çeviren belediye, ayrıca vatandaşları bilgilendirmek için el bildirileri dağıttı. Otopark alanında daha önceden kalan yıkıntıları kaldıran belediye ekipleri, 11 bin 226 metrekarelik otopark alanının çevre düzenlenmesini de yaparak her gün 600 aracın park edeceği bir konuma getirdi. Belediye ayrıca otopark girişlerine alanın ücretsiz otopark olduğuna dair tabela da dikti.

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 23 Aralık 2014 tarihinde yapılan toplantıda eski devlet hastanesi, deprem de yıkılan defterdarlık binası ve eski merkez komutanlığına ait yerlerin geçici ücretsiz otopark alanı yapılmasına dair teklif yapılmıştı. Teklifi değerlendiren kurul üyeleri arasında bulunan İl Emniyet Müdürlüğü, jandarma, DHMİ ve karayolları temsilcileri de kararı destekleyerek oy verdi. Alınan karar kurulda oy birliği ile kabul edilerek, bu alanların geçici ücretsiz otopark alanlarına çevrilmesine karar verildi”
denildi.