BİLİCİ: “KATMA DEĞERİ YÜKSEK BİR FESTİVAL” - VAN HABERLERİ

BİLİCİ: “KATMA DEĞERİ YÜKSEK BİR FESTİVAL” - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, Van Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde birçok kurumun ve yüzlerce esnafın destek verdiği Van Shopping Fest adı altında düzenlenen alışveriş günlerinin tüm dünyada örnek teşkil edecek katma değeri yüksek bir festival olduğunu söyledi.
Açıklamalarda bulunan Mustafa Bilici, 15 Mart- 5 Nisan 2015 tarihleri arasında devam edecek ve her günü ayrı bir güzel programlanmış bu festivalin özellikle bu dönemde İran İslam Cumhuriyeti’nden yoğun gelen turistler ve diğer yabancı-yerli turist kitlesini hedef aldığını kaydetti. Bilici, “20 güne yayılmış festival, Newroz Bayramı’nı da içine alacak şekilde halk konserleri, tiyatro, indirim günleri, çekilişler gibi etkinliklerle Van’da bulunan herkese eğlenceli, keyifli ve bereketli bir zaman dilimi sunacaktır.

Büyükşehir olan Van, ticaret potansiyeli ve konumu itibariyle bölgenin çekim merkezidir. Bu festivalle şehrimiz bölgesinde ticaret merkezi de olacaktır. Kamu ve özel sektör işbirliğiyle düzenlenen festival, sadece alışverişe dönük düşünülmemelidir. Van halkının kadirşinaslığı ile kentimizin tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtılmasına ve ilimizin marka değerine önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu festivalde katkısı olan bütün paydaşları, emeği olan bütün tüccar ve esnafları kutluyorum. Newroz Bayramı arifesinde bütün Van halkına ve misafirlerimize de keyifli eğlenceli günler diliyorum”
dedi.