BERGAMASPOR MAÇINDA YAŞANANLARA TEPKİ BÜYÜYOR - VAN HABERLERİ

BERGAMASPOR MAÇINDA YAŞANANLARA TEPKİ BÜYÜYOR - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Spor Toto 3. Lig 3.Grupta mücadele eden Van Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda konuk olduğu İzmir temsilcisi Bergamaspor ile karşı karşıya geldiği maçta yaşanan olumsuzluklara tepkiler büyüyor.
Van Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu’nun konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “26.04.215 tarihinde Bergama 14 Eylül stadında yapılan Bergama Belediyespor-Van Büyükşehir Belediyespor müsabakasında kulübümüz müsabakaya henüz başlamadan 2 saat boyunca daha önceden organize edilmiş taraftarlar ile kulübümüz futbolcuları ve yöneticilerine çirkin ve faşizan saldırılarda bulunmuşlardır. Müsabaka bu baskı ile başlamıştır. Bu baskılar maç boyunca hem sözlü hem de fiziksel olarak yaşanmıştır.

Müsabaka esnasında saha içerisine yanıcı, patlayıcı, kesici gibi birçok yabancı cisim atılmış, bu maddelerden biri teknik direktörümüze isabet etmiş olup, hafif yaralanmıştır. Aynı zamanda yine müsabaka esnasında sakatlanan sporcumuz sedye görevlileri tarafından taşınırken saha dışına doğru adeta fırlatılmıştır. Tribünlerden atılan bir bıçak ise sporcularımızdan Murat Berge’nin koluna isabet etmiş ve yaralanmasına sebebiyet vermiştir” denildi.

Müsabaka boyunca bu ve buna benzer olayların yaşanmasına rağmen yetkililerce hiçbir önlem alınmadığı iddia edilen açıklamada, “Müsabaka sonrası kulübümüz sporcularını saha dışına çıkartmamak için ellerinden gelenin fazlasını yapan taraftara, hiçbir şekilde müdahale edilmemiş ve stad dışına tahliyeleri de sağlanmamıştır. Bu nedenle takımımız hiçbir can güvenliği olmadan 1 saati aşkın bir süre saha içerisinde yeşil alanda mahsur kalıp, şiddete maruz bırakılmıştır.

Müsabaka temsilcilerinin ve ilçe emniyet müdürünün talebi üzerine körükten her ne kadar geçip soyunma odasına ulaşmak istemiş olsak bile yapılan saldırılar ile bunu engellemişlerdir. Sonrasında taraftarın bunca çirkin faşizan tutumuna rağmen taraftara halen tahammül gösteren ilçe emniyet müdürünün can güvenliğimizi sağlaması ve adil davranması gerektiği yerde, büyük bir tahammülsüzlükle bizleri adeta tehdit etmesi de manidardır.

Kulübümüz futbolcuları ve yöneticilerinin maruz kaldığı tüm bu olayların görüntüleri elimizde ki video kayıtlarında mevcut olup basın ile paylaşılmıştır. Van’da Bergama Belediyespor ile oynamış olduğumuz müsabakada büyük tahrikler sonucu, müsabaka esnasında ve sonrasında kayda değer hiçbir şey yaşanmadığı halde, bazı basın mensupları aracılığı ile yapılan yanlış yayınlar sonucu kulübümüz çok ağır cezalar aldı.

26.04.2015 tarihinde Bergama Belediyespor kulübü ile yapılan müsabakada yaşamış olduğumuz bütün sıkıntılar, Türkiye Futbol Federasyonu temsilcileri tarafından da bilinmektedir. Futbol Federasyonun bu müsabaka da yaşanan olaylar hakkında vereceği karar kulübümüzün tutum ve davranışlarına yön verecektir”
ifadelerine yer verildi.