BBP’Lİ ALADAĞ’DAN 18 MART MESAJI - VAN HABERLERİ

BBP’Lİ ALADAĞ’DAN 18 MART MESAJI - VAN HABERLERİ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Hakkari Milletvekili Aday Adayı Ensari Aladağ, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Ensari Aladağ, yayınladığı mesajında, “Dün omuz omuza vererek vatanı, milleti, devleti ve hürriyeti için mücadele edip şehit düşenlerin, bugün çocuklarını çeşitli fitnelerle bölüp parçalamaya uğraşanlara en ibretli cevap Çanakkale destanında saklıdır. Hür doğmuş, hür yaşamış milletimiz, tarihin hiçbir döneminde özüne uygun olarak esarete, dayatmaya, zorbalığa, zalimliğe boyun eğmemiştir, eğmeyecektir de. O gün kanıyla, canıyla Çanakkale’de destan yazan milletimiz, bunun en güzel örneğini ortaya koyarak, insanüstü bir başarıya imza atmış, esaretin ölümden daha kötü olduğuna inandığını göstermiştir. Sadece geçilmez olan Çanakkale değildir. Milletimizin özgürlük ruhu, inancını, vatan sevgisi, millet aşkı da geçilemezdir.

Bunu başarmak için yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, erkeğiyle Anadolu’nun her ferdi cepheye gitmeye can atmış, ülkesini, milletini, namusunu ve özgürlüğünü korumak için düşmana dünyayı dar etmiştir. Bu ruh, inanç ve özgürlük ruhudur ve bu ruh, milletimizin en temel vasfıdır. O günden sonra da bu ruh tazeliğini korudu, hayatın diğer alanlarında, siyasette, sanatta, sporda ve ülke idaresinde kendisini gösterdi.

Bugün verilen özgürlük mücadelesi, darbelere karşı duruş, vesayet sistemlerini kabullenmeme ve zulme asla rıza göstermeme, Çanakkale ruhunun canlı olmasından dolayıdır. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi hürmet ve rahmetle yâd ediyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun”
dedi.