BAŞKANI SABRİ YILMAZ GÜVEN TAZELEDİ - VAN HABERLERİ

BAŞKANI SABRİ YILMAZ GÜVEN TAZELEDİ - VAN HABERLERİ
Van İli ve İlçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Sabri Yılmaz güven tazeledi
Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Erek salonunda yapılan kongrede mevcut başkan Sabri Yılmaz oyların tamamını alarak güven tazeledi. Delegelerin tamamına yakın bir sayıda katılım sağlanarak, kongrenin coşkulu geçmesi sağlandı. Kurulduğu günden beri Van başta olmak üzere çevre il ve ilçelerin hayvan yetiştiricilerin sorunlarının çözümünde verilen destekler noktasında büyük yararlar sağlayan Van İli ve İlçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Sabri Yılmaz 4. olağan kongresinde üyelerin tamamının desteğini alarak yola devam kararı aldı. Genel Başkan Bülent Tunç’ün büyük desteğini alan Van İli ve İlçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Sabri Yılmaz, Van için 2 müjdeli haberde üyelerine duyurdu.

Genel merkezin desteği ile üyelere hayvan dağıtımı yapılacağı ve bir kısmının hibe olacağı söylendi. Et ve Süt Kurumu’nun da en yakın zamanda faaliyete geçeceğini söyleyen Yılmaz; “Daha önce Et ve Balık Kurumu olarak biliniyordu. Balık fazla yaygın olmadığından sadece ismi duruyordu. Son yapılan değişiklikle kurumun ismi Et ve Süt Kurumu olarak ilan edildi. Pasif durumda olan bu kurum Genel Başkanımız sayın Bülent Tunç’un girişimleri ile ümit ediyoruz çok yakın zamanda aktif duruma gelecektir. Yapmış olduğumuz 4. olağan genel kongremizde bizleri yalnız bırakmayan başta genel başkanımız olmak üzere, tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizleri oldukça onure ettiler. Van TSO’nun desteğini yanımızda görmek bizlere daha farklı bir güç kazandırdı. Bize güvenen ve bir kez daha bu önemli görevi bize layık gören tüm üyelerimize ve tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bize güvenenleri mahcup etmeyiz. Şimdiye kadar göstermiş olduğumuz güzel çalışmalarımız inşallah bundan böyle de devam edecektir” dedi.

Yapılan kongreye, Kırımızı Et Üreticileri Birliği Genel Başkanı Bülent Tunç, Afyon, Düzce ve Diyarbakır birlik başkanları, Van TSO Yönetim Kururlu Başkanı Necdet Takva ve yönetim kurulu üyeleri, ile birçok STK ve oda başkanları yanı sıra çok sayıda üye katıldı.