BAŞKAN SOĞANDA YARGIYA GİDİYOR - VAN HABERLERİ

BAŞKAN SOĞANDA YARGIYA GİDİYOR - VAN HABERLERİ
AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, sosyal medyada AK Parti Van İl Teşkilatı adına açılan hesaplara halkın itibar etmemesi gerektiğini söyleyerek, hesapların tespit edilerek haklarında dava açılacağını belirtti.
Adalet ve Kalkınma Partisi Van İl başkanı Av. Zahir Soğanda, bir süredir Twitter ve Facebook’ta parti teşkilatları adına açılan hesapların kendilerine ait olmadığını ve bu hesapların tespit edilerek haklarında yasal işlem başlatılacağını söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Soğanda, Twitter ve Facebook başta olmak üzere sosyal medyada partilerini ve teşkilatlarını karalamaya yönelik yaklaşımlarla açılan hesaplara vatandaşların hiçbir şekilde itibar etmemesi gerektiğini ifade ederek, bir takım grupların sosyal medya üzerinden kendilerini yıpratmaya yönelik sözlerle halkı galayana getirmek istediklerini vurguladı. Başkan Soğanda, ‘‘Değerli Van halkımızdan isteğimiz, şahsi Twitter hesabım @zahir_soganda, il teşkilatımızın resmi Twitter hesabı @AkPartiVan ve Gençlik Kollarımızın resmi Twitter hesabı olan @vanakgenclik dışında partimiz adına, teşkilatımız adına paylaşımda bulunan herhangi bir hesaba itibar etmemelidirler. Teşkilatımız ve şahsım adına paylaşımda bulunan sahte hesaplar yargı yoluyla bir bir tespit edilerek, gereken yasal işlemin başlatılacağını da belirtmek isterim” dedi.