BAŞKAN ŞABU’DAN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI - VAN HABERLERİ

BAŞKAN ŞABU’DAN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI - VAN HABERLERİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Tuşba İlçe Başkanı Nayif Şabu, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Şabu, yayınladığı mesajında, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) güzel ahlakına değinerek, O’nun bütün insanlık için örnek bir şahsiyet olduğunu söyledi. Şabu, “Peygamber Efendimizin insanlığa kattığı güzellikleri iyi anlamak mutluluğun anahtarıdır. Bu hafta; özünde güzel ahlak, doğruluk ve sevgi olan, bütün insanların mutluluğunu esas alan İslam’ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) doğumunu idrak ediyoruz. Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir.

Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için de örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed'i daha iyi tanıyıp anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır. O, insanların en hayırlısı, insanların en aydınlık düşüncelisi, Allah-ü Teala'nın son elçisi, hakikatin sadık emanetçisiydi. Onun üstün şahsiyeti ve ahlakı bütün insanlığa örnektir. Peygamber Efendimizin insanlığa kattığı güzellikleri iyi anlamak ve hayatımızda onu yaşamak en büyük saadettir. Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bütün dünyada hakkın, adaletin, doğruluğun ve güzel ahlakın hakim olmasını Cenab-ı Hak'tan diliyorum"
diye konuştu.