Başbakan Yardımcısı Arınç; Van'da Kanaat Önderleriyle Buluştu!

Başbakan Yardımcısı Arınç; Van'da Kanaat Önderleriyle Buluştu!
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Van’da kanaat önderleriyle buluştu.
Partisinin Van İl Başkanlığı’nca düzenlenen dayanışma yemeğinde kentteki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti'nin kentte her zaman güçlü olduğunu ve seçimlerden sonra dördüncü dönem iktidara geleceğini söyledi. 13 yıldır iktidardaki AK Parti'yi devirmeye çalışanların ülkede koalisyon istediğini, uzun zamandır yaşanan olumlu gelişmelerin tersine dönmesinin amaçlandığını ifade eden Arınç, ülkeyi kendilerinden başka daha iyi yönetecek bir partinin bulunması halinde gitmeye hazır olduklarını söyledi.

Elini vicdanına koyarak herhangi bir partinin AK Parti'den daha iyi hizmet edeceğini söyleyenleri alkışlayacaklarını vurgulayan Arınç, diğer partilerin tek başına iktidar umudunun bulunmadığını, bu nedenle ülkeye hizmet etmesinin de mümkün olmayacağını dile getirdi. Daha önce bağımsız adaylarla Meclis’e girerek grup kuran HDP'nin seçimlere girme cesaretinde bulunduğunu söyleyen Arınç, "Benden açık çek, millet size inanır, güvenir, milletin kalbine girerseniz aşarsınız, milleti tehdit ederseniz, baskı, şantaj yaparsanız, çadırlara çağırırsanız millet size oy vermez, barajı rüyanızda görürsünüz. Millete baskı yerine şefkat göstereceksin" dedi.

2008 yılında haklarında kapatma davası açıldığını ve bir oy farkıyla kapatılmadıklarının altını çizen Arınç, şöyle konuştu:

"Daha önce dört partimizi kapattılar. AK Parti’yi de kapatacaklardı. Ancak bir oy farkı ile partimizi kapatamadılar. Biz onların ağzını kapattık, dillerini bağladık, ellerine kelepçe vurduk ve özgürlüklerin yolunu açtık.”