ATTDER’DEN GALA GECESİ - VAN HABERLERİ

ATTDER’DEN GALA GECESİ - VAN HABERLERİ
Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) Van İl Başkanlığı tarafından bir gece düzenlendi.
Acil Tıp Teknisyenleri Ve Teknikerleri Günü nedeniyle bir otelde düzenlenen geceye ATTDER Van İl Başkanı Ayşegül Savci, İl Sağlık Müdürü Yakup İmren, Lokman Hekim Van ve Hayat Hastaneleri müdürleri ile başhekimleri ve ATT çalışanları katıldı. Burada bir konuşma yapan ATTDER Van İl Başkan Yardımcısı Burak İkbal, 112’nin önemine değinerek, “112'de ölüm sessizliğini siren sesiyle bozmayı, zifiri karanlıkta ışıksız yollarda korkularımızı saklamayı öğrendik. Karda kışta kürekle yol açmayı öğrendik. Kurtarmaya çalıştığımız insanların yakınlarından duyduğumuz hakaretlere ‘haklısın’ demeyi öğrendik.

Bazen yapayalnız kalsak da ekip ruhunu öğrendik. Kendi canımızı düşünmeden başkaları için Azrail’le yarışmayı öğrendik. Beşik gibi sallanan ambulansta düşe kalka gitmeyi ama her şeye rağmen sarsılmadan dimdik ayakta durmayı öğrendik'' dedi.

Gecenin düzenlenmesinde ana sponsor olan Lokman Hekim Van ve Hayat Hastaneleri adına bir konuşma yapan Hayat Hastanesi Başhekimi Dr. Ferman Koca ise, mutluluğunu dile getirdi. Koca, “Tüm sağlık çalışanları gibi acil tıp teknisyenlerinin de görevlerini icra ederken ne kadar fedakar olduklarını hepimiz görmekteyiz. İsteğimiz ve temennimiz bu yapılan fedakarlık bilgisine tüm halkımızın vakıf olmasıdır. Bu sebeple tüm acil tıp teknisyenlerinin gününü kutluyor, geceye anlam katan bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”
ifadelerini kullandı.

Gecede emeği geçenlere plaket verilmesi ile devam eden program, halayların çekilmesi ile son buldu.