ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ’NDEN OKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ’NDEN OKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
Anadolu Gençlik Derneği Van Şubesi, Siyer-i Nebi konulu Okullar Arası Bilgi Yarışması düzenliyor.
Anadolu Gençlik Derneği’nden yapılan açıklamada, Kutlu Doğum Haftası içerisinde her yıl olduğu gibi bu yılda merkez okullar dahil toplamda 13 ilçenin katılımıyla ortaokul ve lise kategorisinde yapılacak yarışmanın son başvuru tarihinin 11 Nisan’da son bulduğu belirtildi. Açıklamada, “13 Nisan Pazartesi günü Van Zaferler Ortaokulu’nda başlayan yarışmanın elemeleri devam etmekte olup; yarışmada en iyi üç okul ise finale kalacaklardır.

Bilgi yarışmasında Fil Vakası dahil Peygamberimizin (s.a.v) vefatına kadar olan kısımdan farklı sorular sorulacak olup; ortaokul ve lise birincilerine çeyrek altın, ikincilerine gram altın ve üçüncülerine ise giyim çeki hediye edilecektir” denildi.

Yarışmanın hazırlık ve organizasyonunu üstlenen Anadolu Gençlik Derneği Ortaokullar ve Liseler Komisyonu adına açıklama yapan Hayrullah Kuşman ise, “Her yıl dernek olarak yaptığımız bu yarışmadaki en büyük gayelerinin geleceğe yön verecek ve ileriki yaşlarda devletin farklı kademelerinde görev alacak öğrencilere, Peygamberin izinde giden, ahlak ve maneviyatını her zaman ve mekanda üstün tutan bir anlayış ile eğitmektir” dedi.