Alparslan'dan Miraç Kandili Mesajı!

Alparslan'dan Miraç Kandili Mesajı!
AK Parti Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan, “Allah-u Teala ile Peygamberimiz ( S.A.V) arasında gerçekleşen, büyük ve özel buluşmanın sembolü olan Miraç Kandili vesilesi ile ülkemizde barış ve kardeşliğin hâkim olmasını, dünyadaki acı ve gözyaşının dinmesini diliyorum” dedi.
Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Faruk Alpaslan, Miraç Kandili’nin dünyada iken dahi Allah ile kul arasında buluşmanın her an gerçekleşebildiğini, bunun için ihlas ve samimiyet gerektiğine dikkat çekti. Faruk Alpaslan, “İsra ve Miraç mucizesi, Sevgili Peygamberimizin (S.A.S.), Allah’ın izni ile takdir edilen bir zamanda, önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Rabbimizin sonsuz kudret ve ayetlerini müşahede etmek için semaya yaptığı ve müjdelerle dolu manevi bir yolculuktur.

Miraç, Sevgili Peygamberimizin (S.A.S.) yaşadığı büyük buluşma, Allah’ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitliktir. Bu şahitliğin ve manevi tecrübenin müminin miracı olan namaz ile taçlandırılması, Miraç hediyesi ayetlerde bildirilen sorumluluk bilinci, istikametini imana çevirenlerin, Allah’tan başkasına kulluk etmeyenlerin günahlarının bağışlanacağı ve sonunda cennete gireceği müjdesi, miracın bizi sonsuzluğa götüren yüce değerleridir.

O kutlu buluşmanın gerçekleştiği bu mübarek gecenin, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün dünyada hepimizin gözü önünde cereyan eden şiddet ve acımasızlığın, acı ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.