ALBAYRAK, AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI - VAN HABERLERİ

ALBAYRAK, AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI - VAN HABERLERİ
Ercişli hayırsever iş adamı İzzet Albayrak, sevenleri ile birlikte Ak Parti Van İl Başkanlığı’na giderek, milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. Yoğun bir kalabalıkla il teşkilatına giden Albayrak, büyük coşkuyla karşılanarak adeta gövde gösterisi yaptı.
Başvuru formunu teslim etmeden önce, il teşkilatı önünde toplanan kalabalığa seslenen Albayrak, kendisine gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür ederek, “Aday adaylığı noktasında bana destek veren tüm partililerimiz ve halkımıza teşekkür ediyorum. Bu güzel günde beni yalnız bırakmadınız. 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde Ak Parti’den aday adaylığı başvurusunu yapmak için burada bulunmaktayım. Beni bu yolda yalnız bırakmadığınız için siz değerli dostlarıma teşekkür ediyorum.

Allah sizlerden razı olsun. Söz, dostluk birlik ve beraberlikten açılmışken, Şems-i Tebrizi’nin şu güzel mısralarını dile getirmeden geçmek istemiyorum. “Yüzü dost özü düşmandan usandım, dili mü’min kalbi şeytandan usandım. Dostum herkesin kahrı çekilir amma, ben davasız Müslüman’dan usandım.”

İnşallah, bizler davalı Müslümanlarız. Rabbim bu davamızda bizleri inşallah mahcup eylemez, mahzun eylemez. Davamız kutlu dava. Davamız Van, davamız Erciş, davamız Çaldıran, davamız Gürpınar, davamız Gevaş, davamız Saray, davamız Özalp, davamız Çatak’a ve bütün ilçelere hizmet etmek. Sevdası millet olmayanın davası olmaz. Bizim davamız kutlu dava.

Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolculukta bizleri mahcup etmesin. Fazla vaktinizi almadan konuşmamı Üstat Necip Fazıl’ın güzel bir şiiri ile sonlandırmak istiyorum. ”Tohum saç, bitmezse toprak utansın, hedefe varmayan mızrak utansın, hey gidi küheylan koşmana bak sen, çatlarsan doğuran kısrak utansın. Eski çınar şimdi Noel ağacı, dallarda iğreti yaprak utansın Ustada kalırsa bu öksüz yapı, onu sürdürmeyen çırak utansın, ölümden ileride varış dediğin, geride ne varsa bırak utansın, ey bin bir tanede solmayan tek renk; bayraklaşamıyorsan bayrak utansın.

Bizler ne olursa olsun davamız için burdayız. Seçim sürecinin vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını diliyor, hepinize sevgi saygılarımı sunuyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun”
dedi.

Konuşmanın ardından sevenleri ile birlikte Ak Parti Van İl Başkanlığı’na geçen Albayrak, milletvekilliği aday adaylık başvuru formunu Ak Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda’ya teslim etti.