AK PARTİLİ VEKİL KARDA MAHSUR KALDI - VAN HABERLERİ

AK PARTİLİ VEKİL KARDA MAHSUR KALDI - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ve İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, taziye ziyareti için Kıratlı köyüne giderken yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yolda mahsur kaldılar.
AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ve İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, beraberlerindeki partililerle gün boyu çeşitli programlarının ardından taziye ziyaretlerinde bulunmak üzere il merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Kıratlı köyüne gitmek üzere yola çıktılar. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalan Burhan Kayatürk ve beraberindekiler zor anlar yaşadılar. Araçlarını bir süre itekleyen Kayatürk ve beraberindekiler çareyi yürümekte buldu.

Taziye ziyaretinin ardından köylülerin de yardımıyla Burhan Kayatürk ve beraberindekiler il merkezine döndü. Ziyaretleriyle ilgili bir açıklama yapan Burhan Kayatürk, AK Parti heyeti olarak her türlü şartta vatandaşın yanında olduklarını ve olmaya devam ettiklerini söyledi. Kayatürk, ‘‘Kıratlı köyümüzde bir vatandaşımızın taziyesi nedeniyle heyetimizle birlikte taziye ziyaretinde bulunmak istedik. Yolun yarısına kadar rahat bir şekilde geldik. Fakat köyün az gerisindeki tepede araçlarımız tipi ve buzlanma nedeniyle yolda kaldı. Araçlarımızdan inerek itmeye başladık.

Buzlanma o kadar kötüydü ki çabalarımız sonuç vermedi. Allah razı olsun köydeki vatandaşlarımız gelerek bizlere yardım etti ve bizlerde vatandaşımızın taziyesinde bulunarak acısını paylaştık’’ dedi.