AK PARTİLİ SOĞANDA’DAN İLÇE ZİYARETLERİ - VAN HABERLERİ

AK PARTİLİ SOĞANDA’DAN İLÇE ZİYARETLERİ - VAN HABERLERİ
AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, milletvekili adayı Yakup Aladağ ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Muradiye, Çaldıran ve Erciş ilçelerini ziyaret etti.
Seçim çalışmalarına hız kazandıran AK Parti Van İl Teşkilatı, ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Sabah saatlerinde beraberindeki partililerle Muradiye ilçesine bir dizi ziyaret gerçekleştiren Başkan Soğanda, burada ilçe teşkilatı ile bir araya geldi. İlçe binasında düzenlenen toplantıya partililerin yanı sıra milletvekili aday adayları ve belediye meclis üyeleri de katıldı. Toplantıda konuşan İlçe Başkanı İbrahim Vanlı, AK Parti hükümetinin hiçbir zaman için ilçesini yalnız bırakmadığını ifade ederek, il teşkilatının da her fırsatta Muradiye’ye ziyaret gerçekleştirdiğini belirtti.

Daha sonra konuşan İl Başkanı Av. Zahir Soğanda ise, ‘‘Bazı kesimler, bizim adaylarımızın yanlış olduğunu, aşiretlerinin hiçe sayıldığını düşünüyor. Durup bir bakalım. Siyasi rakibimizin adaylarına bir göz gezdirelim. 8 milletvekili adayının 6’sı yabancıdır. Nerede Vanlı? Nerede Çaldıranlı, Muradiyeli, Ercişli.

Neden kimse rakip partilerin adaylarını değerlendirmiyor? Bizim 8 adayımız da Vanlıdır, Van’ın evladıdır. Bizim adaylarımızın hepsi dört dörtlük, pırıl pırıl insanlardır. Bizler dava sevdası olan insanlarız. Bizim davamız adaya bakmaksızın hizmet odaklı bir davadır. Partimiz üzerinden, adaylarımız üzerinden algı operasyonu başlatanlar, hedeflerine ulaşamayacaklardır’’ dedi.

Başkanlık sistemi ve diğer partilerin seçim propagandasına da değinen Başkan Soğanda, ‘‘Başkanlık sistemi ile birlikte, yargı ve yasama artık yürütmenin ayağına pranga olmayacaktır. Her kafadan bir ses çıkmayacaktır. Bizlerin tarihimizi bilmesi gerekiyor. Geçmişini bilmeyen milletler, geleceğini inşa edemez.

80 sene öncesinde CHP zihniyeti camileri kapattılar. Ezanı Türkçe okuttular. Bugün ise diğer partiler, din derslerini kaldıracaklarını, ibadetlerimizi kendi ana dillerinde yapacaklarını söylüyor. Hiç kimse benim inancımla oynayamaz. 80 sene öncesinde CHP’nin seküler zihniyetini bugün de diğer partiler gerçekleştirmeye çalışıyor. Halkımız 80 sene öncesinden şimdiye kadar CHP zihniyetine dersini verdiği gibi bu seküler anlayışa da dur diyecektir” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti heyeti, Aşağı Argit köyünde Ayanıs ailesi ile Muradiye merkezde taziye ziyaretlerinde bulundular. Daha sonra Çaldıran ve Erciş ilçesine geçen AK Parti İl Başkanı Soğanda ve milletvekili adayı Aladağ, seçim büroları ve ilçe binalarını ziyaret ederek, Çaldıran İlçe Başkanı Fevzi Akbalık ve Erciş İlçe Başkanı Adnan Aydın, belediye meclis üyeleri, ilçe yönetimleri ile bir araya geldiler.