AK PARTİLİ ŞAHİN'DEN NEVRUZ MESAJI - VAN HABERLERİ

AK PARTİLİ ŞAHİN'DEN NEVRUZ MESAJI - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Zafer Şahin, Nevruz Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Zafer Şahin, kardeşlik vurgusu yaparak, nevruzun bayramdan ziyade doğanın uyanışı, havaların ısınması, insanların kaynaşmasının bir şenliğe dönüşmesi olduğunu belirtti. Nevruzun birlik ve beraberliğin sembolü haline geldiğini ve kardeş topluluklarla tarihsel ve kültürel bağların güçlenmesine vesile olduğunu vurgulayan Şahin, "3 bin yıldır sevinç ve neşe içinde kutlanan nevruz, yeni yılın ilk günü demektir. Bugün gece ile gündüz eşit olduğu, günler uzayıp sıcaklıklar artmaya başlarken, baharın da başladığı gündür. Paylaşımcı ve birleştirici yönleriyle insanların kaynaşmasını sağlayan nevruz, doğanın yeniden canlanmasıyla umudu, sevgiyi aşılamaktadır.

Dostluk ve kardeşliğin gelişmesine katkı sağlayan nevruz, bu insancıl yaklaşımıyla evrensel bir nitelik ve önem de taşımaktadır. Geçmişimizde bu denli önemli bir yer edinen ve günümüzde de aynı coşkuyla kutlamaya devam ettiğimiz nevruzu gelecek kuşaklara aktarmak, sevginin, birlik ve beraberliğin hakim olduğu toplumsal yapımızın daim olması için son derece önemlidir” dedi.

Kardeşliğimizi hiç bir kuvvetin bozamayacağını ifade eden Zafer Şahin, “Gerek Van'da gerek bölgemizde nevruz coşkuyla kutlanmakta, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, kardeşliğimizi hiç bir kuvvet bozamaz, zedeleyemez. Rabbimin bizlere verdiği iman gücü ve kuvveti ile inşallah kardeşliğimizi perçinleyeceğiz. Bu ülke geçmişte çok büyük oyunlar altında ezilmeye mahkum bırakıldı, ama olmadı, yapamadılar, başaramadılar, başaramayacaklar. Rabbim birlikteliğimizi bozmaya çalışan dış güçlere hiç bir zaman fırsat vermesin. Bu vesile ile aziz Van ve bölge halkının nevruz coşkusunu en içten dileklerimle kutlarım” diye konuştu.