AK PARTİLİ ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA - VAN HABERLERİ

AK PARTİLİ ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Zafer Şahin, çözüm süreci ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Van'da son günlerde İranlı turist bereketi yaşandığını söyleyen Zafer Şahin, “Esnafın yüzü gülüyor, esnaf mutlu olunca ailece huzurlu mutlu oluyorlar, bir şekilde iş dönüyor çünkü. Van Alışveriş Festivali iyi düşünülmüş çok iyi fikir, işin mimarları başta Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi ve Van TSO ile tüm iştirakçilere, destekçilere, teşekkür ediyorum. Ama bu geçici bir süre, daimi olması lazım. Turistin ve yatırımcının senede bir kaç gün değil, her gün Van'a gelmesi, kalması, yatırım yapması lazım.

İnşallah bu yönde çalışmalarımıza tüm resmi kurum ve STK'lar ile sonuca ulaşabileceğimiz çözümler için birlikte çalışacağız. Kentimiz için, geleceğimiz için bunu yapmaya mecburuz.

İşsizlik Van ve bölgenin en büyük sorunudur. İnşallah çözüm sürecinin nihayete ermesi ile bu sorunda büyük oranda ortadan kalkacaktır. Kim mutlu, huzurlu olmayı istemez ki? Kim akşam evine döndüğünde ailesi ve çocukları ile sıcak bir sofraya oturmak istemez ki? Kim bir alışveriş merkezine, markete, bakkala, manava, kırtasiyeye girdiğinde kendi ya da çocuklarının arzu ettiği bir şeyi almak istemez ki? İşte bunların hepsi ekonomik özgürlüğün kısıtlı olmasından kaynaklanmakta, çözüm süreci ile birlikte Van ve bölgesinde büyük bir ekonomik rahatlık olacak. Yeni iş istihdam sahaları açılacak, gençlerimiz Allah'ın izni ile iş aramak için başka memleketlere gitmeyecek, daha önemlisi bölgede huzur olacak. Çözüm süreci Van ve bölge için kurtuluş olacaktır. Mutlu insanlar, umutlu yarınlar demektir”
dedi.