AK PARTİLİ ÇİFTCİ’DEN BASIN MENSUPLARINA ZİYARET - VAN HABERLERİ

AK PARTİLİ ÇİFTCİ’DEN BASIN MENSUPLARINA ZİYARET - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftci, beraberindeki partililerle kentte görev yapan basın mensuplarını ziyaret etti.
Van Milletvekili Fatih Çiftci, beraberindeki il başkan yardımcıları Fatih Koçak, Raci Canbay, Serkan Acarcan, Burak Şahin ve Faruk Çohaz ile ilde görev yapan gazete, radyo ve televizyon ve ajansları ziyaret ederek, imtiyaz sahipleri ve temsilcileri ile bir süre görüştü. İlk olarak beraberindeki partililerle Van Havadis Gazetesi’ni ziyaret eden Milletvekili Çiftci, buradan sırasıyla Şehrivan Gazetesi, Bölge Gazetesi , Tutku Fm, İhlas Haber Ajansı (İHA) ve Van TV’yi ziyaret ederek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İldeki sorun ve sıkıntılarla ilgili istişarenin yapıldığı görüşmelerde konuşan Milletvekili Çiftci, yaklaşan genel seçimlere değinerek, HDP’nin bağımsız veya parti ile girmesinin kendilerini pek etkilemediğini ifade etti. HDP’nin baskıcı bir zihniyetle başarı elde edemeyeceğini sözlerine ekleyen Çiftci, HDP’nin barajı aşacakmış gibi çalışmaları gerektiğini vurguladı. Vekil Çiftci, ‘‘AK Parti ve HDP bilinen iki partidir. Hangi partinin ne şekilde seçimlere gireceği konusu bizleri asla ilgilendirmez. Biz her zaman seçimlere hazır olan bir partiyiz. Partilerin çok olması demokrasinin güzelliğidir. Bizim hedefimiz ülkede bir oy patlaması yapmak ve Van'da da birinci parti olmaktır’’ dedi

Van Belediyesi’nin sadece kağıt üzerinde 'Büyükşehir Belediyesi' olarak unvan değişikliğini kazandığına söyleyen Çiftci, Van halkının büyükşehrin vermiş olduğu imkânları, işi bilmeyenlerin iş başında olması nedeniyle görmediklerini vurguladı. Çiftci, “Van’ın büyükşehir olması ile birlikte şimdi çok daha farklı bir durumda olması gerekirdi. Van ilimizin büyükşehir olması nedeniyle hükümet tarafından gönderilen kaynaklardan 4 ay boyunca sıfır kesinti yapıldı. Yani 4 ay boyunca hiçbir şekilde kesinti yapılmadı. Büyükşehir Belediyesi’nin dudak uçuracak bir bütçeye sahip olmasına rağmen, Van Büyükşehir Belediyesi, Van halkına gereken hizmetleri ne yazık ki şimdiye kadar hayata geçiremedi” dedi.

Çözüm sürecine de değinen Milletvekili Çiftci, “Bizim için huzur gerekli, bizim için barış gerekli, bunun için samimiyet gerekli. Hamdolsun ki hükümetimizin iradesi, dik duruşuyla birlikte inşallah bu bölgede kamu düzeni tesir edecek ve inşallah bu süreçte sonuna kadar sağlıklı bir şekilde devam edip kardeşlik hukukumuz tesis edilecek’’ diye konuştu.