AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLLERİ ADAYLARI PARTİLİLERLE BULUŞTU

AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLLERİ ADAYLARI PARTİLİLERLE BULUŞTU
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili adayları, partililerle buluştu.
Parti binası önünde düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Van’da AK Parti’ye 120 aday adayının başvurduğunu belirterek, kendilerine teşekkür etti. Soğanda,” Tüm aday adaylarımız birbirinden değerli. Ama genel merkezimiz takdir etti. Ak davamıza, hepsini layık gördüğü halde 8 tane arkadaşımızı buraya barış için, huzur için, hizmet için selamet için gönderdi. Allah’ın izniyle 7 Haziran’da sandıkları kapatacağız ve hep birlikte Ankara’ya yeni Türkiye’nin temelleri atılırken 400 milletvekilleriyle, ayağımıza pranga olmuş 1980 darbenin anayasasını bir tarafa atarak yeni milletvekillerimizle birlikte bu yeni anayasayı değiştireceğiz” dedi.

Mitingde konuşan AK Parti Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan ise HDP’ye yüklenerek, “Burada geçmişimizle övünen gerçek manada eğer Kürtsen, ben Kürt oğlu Kürdüm” dedi. Bölgeye kardeşliğin ve huzurun gelmesi için mevcut anayasanın değişmesi gerektiğinin altını çizen Alpaslan, bununda AK Parti’nin gümbür gümbür gelmesine bağlı olduğunu söyledi. Bölgede var olan sorunların farkında olduğunu ifade eden Alpaslan, “Burada hakikaten sorun yok mudur? Vardır. Ölüm yok mudur? Vardır. Halen öldürülmüyor muyuz? Öldürülüyoruz. O zaman buna dur diyen AK Parti’ye neden katılmıyorsunuz?. Bizler seçim kampanyası çerçevesinde kapı kapı dolaşacağız. Bize taş atanın elini, ayağını öpeceğiz. Gel bu sorunu birlikte bitirelim’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk’de, özellikle listelerin kendisi ve il başkanı tarafından değiştirildiği iddialarının asılsız olduğunu ifade ederek, “Bu liste birbirinden kıymetli insanların olduğu bir listedir. Ama Allah şahittir bu liste benim listem, il başkanımızın listesi değil. Bu liste, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonuyla oluşmuş, AK Parti’nin ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun listesidir. Ben Başbakanıma gittim ama bir liste vermedim.

Sadece burada olması gereken insanları, aşiretleri söyledim. Bunun yanında Başbakanıma bir şey daha söyledim. Sayın Başbakanım eğer ben bu dönem Van’da aday olursam halkıma hizmet edeceğim için sevinirim ama aday olmasam Allah şahittir yine birinci sıra milletvekili adayı gibi çalışacağım. Elleriniz rahat olsun. Ben listede olmak zorunda değilim” ifadelerini kullandı.
AK Parti Van Milletvekili adayları, Ömer Çaha, Nahide Hakan, Hamdullah Şevli, Özge Burak Değer, Yakup Aladağ ve Nizamettin Ağar’ın kısa selamlama konuşmalarının ardından program sona erdi.