AK PARTİ, STK’LARIN GÖRÜŞLERİNİ ALACAK - VAN HABERLERİ

AK PARTİ, STK’LARIN GÖRÜŞLERİNİ ALACAK - VAN HABERLERİ
AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, 7 Haziran 2015 seçimleri için Van'daki sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini alacaklarını söyledi.
Açıklamalarda bulunan AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, 23 Mart Pazartesi günü ildeki sivil toplum kuruluşlarının AK Parti Van milletvekili adaylığı için oy kullanım işleminin gerçekleştirileceğini belirtti. AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, “7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak milletvekili seçimlerine yönelik aday tespit çalışmaları devam etmekte, bu çerçevede teşkilat temayül yoklaması ve mülakatlar gerçekleştirilmiş olup, ara komisyon çalışmaları sürmektedir.

Partimiz merkez yürütme kurulu tarafından, aday tespit çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının da sürece dahil edilmesi konusunda prensip kararı alınmıştır. Bu kararın icrası çerçevesinde; ilimizde bulunan vakıf, dernek, meslek kuruluşları ve benzeri STK’ların ve bu kuruluşlarda görev yapan yönetim kurullarının (sadece başkan ve yönetim kurulu) partimizde hangi isimleri milletvekili olarak görmek istediklerine dair görüşleri alınacaktır.

STK’lara yönelik bu temayül yoklamamız, AK Parti Van İl Başkanlığı binamızın toplantı salonunda 23 Mart Pazartesi günü yapılacaktır. Oylama işlemi saat 09.00’da başlatılıp, saat 17.00’de sona erecektir. Ulaşamadığımız, görüşlerini bildirmek isteyen STK’ların AK Parti Van il Seçim İşleri Başkanlığı’na bilgi vermeleri gerekmektedir. İlimiz, bölgemiz ve ülkemiz için son derece önemli olan 7 Haziran seçimleri için yapılan bu çalışmaya dernek, vakıf, meslek kuruluşları ve STK’ların gerekli önemi vermelerini rica ediyorum. Kurulduğu günden itibaren halkın fikirlerine önem veren partimiz, yapmış olduğu bu çalışmayla da ilimizde bulunan STK’ların görüşlerine ne kadar önem verdiğini bir kez daha göstermiştir” dedi.