AK PARTİ ADAYLARI İŞ-KUR İŞÇİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ - VAN HABERLERİ

AK PARTİ ADAYLARI İŞ-KUR İŞÇİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ - VAN HABERLERİ
VAN HABER - AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ve milletvekili adayı Faruk Alpaslan, İş-Kur işçileriyle bir araya geldiler.
AK Parti Van İl Başkanlığı toplantı salonunda AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ve Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan ile İş-Kur işçileri bir araya geldi. Sorunlarını dile getirip çözüm isteyen işçiler, bugüne kadar AK Parti’den hep destek gördüklerini belirtti. Burhan Kayatürk ve Faruk Alpaslan’a destek olduklarını dile getiren işçiler, “Faruk Alpaslan bizim içimizden bir aday, bizden birisiniz ve bizi anlıyorsunuz. Sizi tanıyor ve inanıyoruz. Sizin icraatlarınıza güveniyoruz. Sizin babayiğitliğinizi, dürüstlüğünüzü ve bugüne kadar yaptığınız icraatlarınızı bilmeyen yoktur. Bizler sizin orada bizi en iyi şekilde temsil edeceğinizi çok iyi biliyoruz. Duamız ve desteğimiz Faruk Alpaslan ile birliktedir. Ayrıca bizim dayımız da Burhan Bey’dir. Bugüne kadar bize kapısını açan tek vekilimiz Burhan Kayatürk’tür. Bizler bir araya geldiğimizde, toplantılarımızda aramıza provokatörler karışıyor. Bu nedenle arkadaşlarımızı da kontrol edemiyoruz. Aslında bizim tek bir ideolojimiz var, o da ekmeğimizdir. Biz AK Partinin 8-0 yapacağına inanıyoruz” dediler.

İş-Kur işçileri ile yakından ilgilendiğini ve bu yüzden aralarında duygusal bir bağ oluştuğunu belirten AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, “HDP vekilleri sizin sorunlarınızı ideolojik propaganda malzemesi yapmaktan öteye hiç ilgilendi mi? Kaç kez çözüm için çaba harcadı? Yeni kurulan Büyükşehir Belediyesi sizlere neden iş vermedi? Çünkü başta sizler olmak üzere halkın sorunlarını çözüme kavuşturmak gibi bir dertleri yok. İş-Kur ve İş-Kurlular Van’da çok güzel hizmetler yaptı. Biz de sizleri yalnız bırakmadık. Biliyorsunuz bizim Van’daki işsizliğe merhem olacak çok büyük bir projemiz var. O da tekstil kenttir. Tekstil Kent’in faaliyete geçmesinin ardından, Allah’ın izni ile Van’a daha büyük projeler de gelecek. Ben İş-Kur’da çalışan arkadaşlarla duygusal bir bağ kurdum. Biz sizin ekmek davanızda yanınızdayız. Biz adam için, oy kaygısı ile değil, Allah rızası için sizin sorunlarınızı çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Adaylık süreci içerisinde seçildikten sonra yapılacak çalışmaları çok iyi analiz ettiklerini belirten AK Parti Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan, “Ben henüz adayım, adaylık süreci içinde yapabileceklerimiz sınırlı. Yapabileceğimiz şeyler için söz veriyorum, yapamayacağımız şeyler için söz verip boş vaatlerle umut tüccarlığı yapmıyorum. Ancak ben hep Hak’tan yana oldum ve olmaya da devam edeceğim. Vekilliğime mal olsa da hep sizden yanayım. Beni en iyi tanıyanlar sizlersiniz ve biz de sizlerin sorunlarına çözüm bulmak için buradayız” ifadelerini kullandı.

Van’ın evladı ve hizmet insanı olduğuna dikkat çeken Faruk Alpaslan, “Ben hizmet geleneği olan bir aileden geliyorum. Esnaf teşkilatlarındaki başkanlık görevlerim sırasında kimseye aşiretinden dolayı ayırım yapmadım. Bulunduğum görevlerde herkesin hizmetine koştum. Grev yaptığınız dönemde de yanınızdaydım, sizin sesiniz ve destekçiniz oldum. Ancak bu bölgeye huzur gelmeden yatırım gelmez, yatırımın olmadığı yerde de istihdam olmaz. Onun için gündemimizin birinci maddesi önce huzur. Biz sizler için kalıcı çözümler arıyoruz, meslek sahibi olmanızı istiyoruz. Ardından oluşturulacak alt yapı ile işsizlik sorununa kalıcı çözüm bulmaya çalışıyoruz. Biz hizmet siyaseti yaptığımız için yerel yönetimler başta olmak üzere, sorunların çözümü için tüm paydaşlarla görüşerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki 45 gün için söz veremem. Ancak nasip olur seçilirsem, masaya vuracağım ilk yumruk sizin için olacak” diye konuştu.

AK Parti milletvekili aday listesinin çok eleştirildiğine dikkat çeken Faruk Alpaslan, “Peki HDP’de Vanlı olmayan kaç vekil var? Figen Yüksekdağ Küresünni mi, yoksa Buruki mi?” diye sordu.