AFAD’DAN TOKİ SAHİPLERİNE UYARI - VAN HABERLERİ

AFAD’DAN TOKİ SAHİPLERİNE UYARI - VAN HABERLERİ
Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), 2011 yılında Van ve ilçelerinde meydana gelen deprem sonrasında konut alanlardan sözleşme imzalamayanların konut haklarının yasa gereği iptal edileceği uyarısında bulundu.
AFAD’dan yapılan yazılı açıklamada, 2011 yılında Van ve ilçelerinde meydana gelen deprem afeti sonrasında TOKİ tarafından yapılan konutlardan arta kalanların deprem mağdurlarına dağıtıldığı belirtilerek, “Bin 948 tanesinin kiracı konumunda olanlara, bin 68 tanesi mülkiyet sorunlulara ve 150 tanesi de depremde birinci derecede yakınını kaybedenlere Van Valiliği ile TOKİ Başkanlığı koordinasyonunda dağıtılmıştır. Yapılan incelemelerde kiracı, mülkiyet sorunlu ve birinci derecede yakınını kaybedenlerden dolayı konut alanlardan bazılarının borçlandırma tarihi içerisinde ilgili banka şubesine giderek sözleşme imzalamadıkları tespit edilmiştir.

Bu şartlarda konut alanların haklarının iptal olmaması için sözleşme ve borçlandırma işlemleri son kez 24 Nisan 2015 tarihine kadar uzatılmış olup bir daha süre uzatımı yapılmayacaktır. Ayrıca bu konuda site yönetimleri aracılığıyla ilgililere gerekli duyurular yapılmıştır. Belirtilen tarihe kadar sözleşme imzalamayan ve borçlandırma işlemlerini gerçekleştirmeyenlerin konut hakları yasa gereği iptal edilecektir”
denildi.