Yılın Basın Fotoğraf Ödülü Savaş Onur Şen'e verildi

Yılın Basın Fotoğraf Ödülü Savaş Onur Şen'e verildi
Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin düzenlediği Yılın Basın Fotoğrafları 2020 yarışmasında ödüller, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katıldığı özel bir sergi ve törenle sahiplerini buldu.

Düzenlenen törende Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Savaş Onur Şen, "Ucube" isimli fotoğrafıyla "Yılın Basın Fotoğrafı" ile  "Çevre ve Doğa kategorisi" birinciliği ödüllerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen törende aldı.

35 yıldır düzenlenen ve bu yıl da 6 bine yakın fotoğrafın değerlendirildiği, Yılın Basın Fotoğrafları 2020 yarışmasında 2019 yılında çekilen 35 fotoğraf ve 7 fotoğraf serisi olmak üzere toplam 42 ödül verildi. TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2020 jürisi, insanların çevreye olan etkisine ve küresel ısınmanın geldiği noktaya dikkat çekti. Jürisi, “Yılın Basın Fotoğrafı” olarak seçtiği etkili fotoğrafla, bu konudaki farkındalığı dikkat çekmeyi amaçladığını açıklamıştı.

 Dünya ve Türk basın fotoğrafına yön veren isimlerden oluşan jüri, yarışmanın en önemli ödülü olan, "Yılın Basın Fotoğrafı 2020"yi bu yıl "Ucube" isimli fotoğrafıyla YYÜ Güzel Sanatlar Öğretim Üyesi Savaş Onur Şen’e verdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Erdoğan’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile AB Türkiye Delagasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut katıldı.

Program sonrası Van'da Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli tarafından makamında kabul edilen Şen, aldığı ödülleri Rektör Şevli'ye sundu.  Üniversitemiz öğretim üyelerinin ulusal ve uluslararası arenada çeşitli dallarda almış oldukları  güzel sonuçların üniversite yönetimi olarak kendilerini  çok memnun ettiğini belirten Rektör Şevli; "Savaş hocamızı almış olduğu bu güzel ödüllerden  dolayı kutluyorum. 35 yıldır düzenlenen bu yarışmada en önemli kategorilerde aldığı birincilik ile bizleri çok mutlu etti. Başarılarının devamını dilerim" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir