Vangölü Gazeteciler Cemiyeti'nde görev dağılımı yapıldı

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti'nde görev dağılımı yapıldı
12 Temmuz’da 10. Olağan Genel Kurulu’nu yapan Vangölü Gazeteciler Cemiyeti’nde, görev dağılımı yapıldı. Mevcut Başkan Fatih Sevinç yeniden başkanlık görevine getirildi.


Vangölü Gazeteciler Cemiyeti 12 Temmuz Pazartesi günü 10. Olağan Genel Kurulu’nu yapmıştı. İki listenin yarıştığı ve kurulduğu günden bu yana en yoğun katılımın olduğu genel kurulda, Fatih Sevinç’in listesi seçimleri kazanmıştı.

Bir hafta sonra yönetim kurulu üyeleri toplanarak görev dağılımı yaptı.


Mevcut Başkan Fatih Sevinç yeniden aynı göreve getirilirken, Ş.Haşim Talay Başkan Yardımcılık görevine, Abdülbaki Karaca Genel Sekreterlik görevine, Bişar Ulutaş ise Saymanlık görevine getirildi. Şükrü Akyüz, Cemal Aşan ve Ali İhsan Öztürk ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer aldı.


Bir teşekkür mesajı yayımlayan VGC Başkanı Fatih Sevinç, “Biz ilk gün değerli büyüklerimizden aldığımız bayrağı bugüne taşımanın sevincini canı gönülden yaşıyoruz. Bu son seçimde cemiyetimizi daha iyi bir noktaya taşımak için bir araya gelerek bir yarışta yer aldık. Bu yarış nihayete erdi. Şimdi zaman mesleki yeterliliklerinin artırılması olmalıdır. Biz de bu doğrultuda seçim atmosferini bir tarafa bırakıp çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Malumunuz son iki yıldır pandemiden dolayı gerçekleştiremediğimiz işlerimiz oldu. Ancak bu yeni dönemde birlik ve beraberlik içerisinde planlanan işlerimizi sizlerin desteğiyle gerçekleştiririz. Yine geçmiş dönemlerde ağırlık verdiğimiz mesleki gelişim eğitimlerine başlamayı planlıyoruz. İnanıyorum ki bundan önceki birlik ve beraberliğimiz bundan sonraki süreçte de devam edecektir. Van Gülü Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak, 10. Olağan Genel Kurul Toplantısına katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.