VAN VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ OZAN BALCI GÖREVİNE BAŞLADI

VAN VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ OZAN BALCI GÖREVİNE BAŞLADI
VAN HABER - VAN VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ OZAN BALCI GÖREVİNE BAŞLADI..

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremler sonrası Malatya iline İçişleri Bakanlığımızca koordinatör Vali olarak atanan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ozan Balcı Van’daki görevine başladı.

Malatya görevi sonrası açıklama yapan Vali Ozan Balcı; “Depremden etkilenen Malatya’da zararların azaltılması, vatandaşlarımızın yaralarının sarılması ve hayatın normale dönebilmesi için Vanlı hemşehrilerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, çalışanları, gönüllüler, STK’lar ile katkı sunma gayretinde olan her birey ile hayatın her alanına dokunarak koordinasyon içerisinde tüm gücümüzle fedakarca çalıştık. Bu çalışmaya katkı sunan, depremden etkilenen vatandaşlarımızın acısına ortak olan, emeği geçen Vanlı hemşehrilerimize bundan dolayı müteşekkirim.

Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yeni yaşamlarında iyilik, güzellik ve kolaylıklar diliyorum. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın” dedi.