Van Sağlık Müdürü'nden bir güzel haber bir de uyarı!

Van Sağlık Müdürü'nden bir güzel haber bir de uyarı!
Van'da bayram nedeniyle hastanelerde yatan hastaları ve sağlık çalışanlarını ziyaret eden bayramlarını kutlayan Van İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Van'da vaka sayısında ciddi bir düşüş olduğunun haberini verirken, vatandaşları özellikle aile içi bulaşlara karşı uyardı.

Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Sünnetçioğlu’ndan Bayram Ziyareti

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr.Mahmut Sünnetçioğlu, gerçekleştirdiği 112 Başhekimliğine ve hastane ziyaretlerinde sağlık çalışanlarının bayramını kutlarken, vatandaşları da bayramda aile içi bulaşa dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.Sünnetçioğlu, "Vaka sayılarımızda ciddi oranda düşüşler yaşandığı bu günlerde bayramın hem sağlık çalışanlarımıza hem de vatandaşlarımıza olumlu bir hava katacağını umut ediyorum diye konuştu.
 

Sağlık çalışanlarının büyük fedakarlık gösterdiği bu süreçte vatandaşların da kurallara uyması gerektiğini belirten Sünnetçioğlu, "Normalleşmeye doğru gidiyoruz ancak bu dönemde çok dikkat etmemiz gereken hususlar var. Bayramda toplum içindeki bulaşlardan ziyade aile içindeki bulaşlara dikkat etmemiz lazım. İlimizde son bir hafta içinde daha çok aile içi bulaşlara rastlıyoruz. Lütfen uzaktan bayramlaşalım. Bayram ziyaretleri yapmayalım. Telefonda ya da görüntülü görüşelim ancak bir araya gelmemeye dikkat edelim. Çünkü sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyenini ciddi anlamda sürdürmezsek önümüzdeki günlerde riskimiz artacaktır. Kazanımlarımızı kaybetmeyelim. Bugünler için sağlık çalışanlarımız çok büyük çaba sarf ettiler. Onların emeklerini zayi etmeyelim" dedi.

Vatandaşlarımız dışarı çıktıklarında muhahkak hastanelere gelirken maske takmaları konusunda da hassas davranmaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca bu zorlu süreçte yolda gövenlik noktalarında buluna emniyet mensupların bayramını kutlayarak, "Koronavirüs salgınına karşı mücadelemizde Emniyet mensuplarımızda  yoğun çaba sarf etti. Bu vesileyle ebediyete göçmüş tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimizin ve emeği geçmiş herkese teşekkürlerimi ifade etmek isterim  tüm vatandaşlarımızın  ramazan bayramını tebrik ediyorum " dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BAYRAMLARINI KUTLADI

Doç. Dr.Mahmut Sünnetçioğlu,Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Adem Ergioğuz ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Onur Mahmutoğlu,İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği ve il de bulunan hastaneleri ziyaret ederek, 112 Komuta Kontrol Merkezi’ nde  telsiz anonsuyla ambulansta çalışan sağlık personelinin ve ailelerinin bayramını kutladı.

Sünnetçioğlu, "siz değerli sağlık çalışanlarımız böyle bir günde ailelerinden ve sevdiklerinden ayrı kalarak vatandaşlara hizmet etme gayreti içinde olunduğunuzu  görmekteyiz; Özellikle böyle bir dönemde 112 acil sağlık hizmetlerinde ve hastane ortamında çalışan personeller için bayramların gündelik stres ve yorgunluktan bir nebze olsun uzaklaştıran manevi bir hava yaşatan ramazan bayramımız sevgi atmosferinden faydalanmamız önem arz etmektedir." dedi.

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi, SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve  ipekypolu ek binas’nda  düzenlenen ziyarette, hastanelerin genel servis, Kovid servisleri, yoğun bakım, acil servis ve ameliyathanelerde görev yapan tüm sağlık personelini tek tek ziyaret eden Doç. Dr. Sünnetçioğlu, çalışanların bayramını kutlayarak tatlı ikramında bulundu. Ayrıca hasta yakınları ilede bir süre sohbet eden Sünnetçioğlu, Birlik ve beraberliği pekiştiren Ramazan Ayı'nın ardından mübarek Ramazan Bayramı'na ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve bayramların ortak  sevinçlerin ve duyguların paylaşıldığı müstesna günler olduğunu söyledi.