Van'da yarın okullar tatil mi? Van'dan resmi açıklama geldi mi?

Van’da okullar tatil mi? Van'dan resmi açıklama geldi mi?Türkiye'de etkisini gösteren kar yağışı Doğu Anadolu Bölgesinde etkisini tüm şiddeti ile gösteriyor. Van'da 2 günden bu yana devam eden kar yağışı hayatı felç etti. Okullar yarın tatil edilecek mi peki yarın da okullar tatil mi?

Habervan Editör
Habervan Editör
25 Aralık 2016 Pazar 12:41
6568 Okunma
Van'da yarın okullar tatil mi? Van'dan resmi açıklama geldi mi?

Yarın yani 26 Aralık Pazartesi günü okullar tatil mi sorusuna MEB'ten son dakika açıklaması geldi. Buna göre bir çok ilde okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi. 

VAN'DA YARIN OKULLARIN TATİL EDİLMESİYLE İLGİLİ HER HANGİ BİR RESMİ AÇIKLAMA YOK! RESMİ ACİKLAMA YAPİLDİGİ ZAMAN SİTEMİZDE YER ALACAKTIR.

26 Aralık 2016 tarihi itibariyle okullar eğer tatil olursa yoğun kar yağışından dolayı okulların tatil olduğu il ve ilçeler haberimizin detaylarında sizlerle olacak. Kar yağışı etkisini artırırken okullar tatil mi sorusuna illerin valiliği yanıt veriyor. İstanbul'da sulu kar yağışı kendini hissettirirken kar tatili kararı bulunmuyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, İç Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Çorum, Samsun, Amasya, Elazığ ve Malatya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

OKULLAR YARIN TATİL Mİ? 26 ARALIK PAZARTESİ KAR TATİLİ VAR MI?

AKSARAY'DA EĞİTİME KAR ENGELİ


Aksaray'da, kar yağışının ardından oluşan buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

KONYA'DA OKULLAR TATİL

Konya ve ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile bazı ilçelerinde eğitime yarın ara verildi.

Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler başta olmak üzere Beyşehir, Seydişehir, Ilgın, Bozkır, Derebucak, Karapınar, Kulu, Kadınhanı, Altınekin, Hüyük, Sarayönü ve Akşehir'de okulların yarın tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü kaydedildi.

NİĞDE'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Niğde’nin Ulukışla İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın da tatil edildi.

Ulukışla Kaymakamlığından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Meteorolojik verilerden, Ulukışla merkez ve köylerinde beklenen yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İlçe Hıfzısıhha Kurul Kararıyla cuma günü eğitime ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu personeli idari izinlidir."

GAZİANTEP'TE OKULLAR TATİL

Gaziantep’te, taşımalı sistem ve özel eğitim verilen okullar Cuma günü için tatil edildi. Vali Ali Yerlikaya başkanlığında yapılan eğitim-öğretim hizmetleri değerlendirme toplantısında kent genelindeki taşımalı sistem ve engellilere eğitim verilen okulların 23 Aralık Cuma günü tatil edilmesi kararı alındı.

MERSİN'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Mersin'in Mut ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edilen okullarda yarın da eğitime ara verildi.

Mut ilçesinde 2 gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün tatil edilen okulların tatil süresi uzatıldı. İlçede kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle cuma günü de okullarda eğitime ara verildi. Araya hafta sonu tatilinin de girmesiyle birlikte ilçede eğitim pazartesi günü başlayacağı bildirildi.

DİKKAT! AFYONKARAHİSAR VALİLİĞİ YALANLADI

Afyonkarahisar Valiliği, sosyal medyada kent genelinde okulların tatil edildiği yönündeki bilgi ve haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan açıklamada, “Sosyal medyada kar yağışı nedeniyle 23 Aralık 2016 tarihinde okulların tatil olduğuna yönelik haberler yer almaktadır. Valiliğimizce (yarın) okulların tatil olduğuna yönelik herhangi bir karar alınmamıştır. Bu sebeple yarın okullarımızda başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm görevlilerimiz görevlerinin başındadır” denildi.

BOLVADİN'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Konu ile ilgili Bolvadin ilçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçeye bağlı köy ve beldelerde taşımalı eğitim gören öğrenciler için okulların 1 gün (23 Aralık Cuma) süreyle tatil edildiği kaydedildi. Açıklamada tatil nedenin ise yoğun kar yağışı olduğu ifade edildi.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur akşam saatlerinde Bursa ve Bilecik ve çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa)esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 6°C Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı / EDİRNE °C, 7°C Parçalı ve çok bulutlu / İSTANBUL °C, 9°C Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu / KIRKLARELİ °C, 6°C Parçalı ve çok bulutlu.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 1°C Parçalı ve çok bulutlu / AYDIN °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu / İZMIR °C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu / MANİSA °C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Antalya, Adana, Mersin ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı / ANTALYA °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı / HATAY °C, 8°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu / ISPARTA °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, güneyi kesimlerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. ANKARA °C, 5°C Parçalı ve çok bulutlu / ÇANKIRI °C, 6°C Parçalı ve çok bulutlu / KIRIKKALE °C, 4°C Parçalı ve çok bulutlu / KONYA °C, 0°C Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı.

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyılarının yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi tahmin ediliyor. BARTIN °C, 5°C Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu / BOLU °C, 4°C Çok bulutlu / DÜZCE °C, 3°C Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı / ZONGULDAK °C, 7°C Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 5°C Parçalı ve çok bulutlu / RİZE °C, 10°C Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu / SAMSUN °C, 10°C Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu / TRABZON °C, 9°C Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Malatya dışında bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının Hakkari çevrelerinde yoğun olması bekleniyor. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM °C, -3°C Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı / KARS °C, -10°C Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı / MUŞ °C, -8°C Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı / VAN °C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur Diyarbakır ve Batman çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 4°C Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı / GAZİANTEP °C, 5°C Çok bulutlu / SİİRT °C, 6°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu /  ŞANLIURFA °C, 10°C
Çok bulutlu.

Son Güncelleme: 25.12.2016 20:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ömer 2016-12-25 20:21:34

Yarın ercişte okul tatilmi