VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN PET-SHOP İŞLETMECİLERİNE SERTİFİKA

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN PET-SHOP İŞLETMECİLERİNE SERTİFİKA
VAN HABER - VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN PET-SHOP İŞLETMECİLERİNE SERTİFİKA - Büyükşehir Belediyesi her geçen gün eğitim çalışmalarına bir yenisini ekiyor. Bu kapsamda Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, evcil hayvan satışı yapan pet-shop işletmecileri ve sektöre girmek isteyen girişimcilere yönelik 17-20 Nisan tarihleri arasında eğitim verdi. Verilen eğitimlere katılanlara ise sertifikaları verildi.

Büyükşehir Belediyesi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Mili Parklar Müdürlüğü’ne bağlı uzmanlar tarafından verilen eğitimlerde; hayvan sevgisi, hayvan bakımı, hayvan hastalıkları, hayvan hakları ve satışı konularında gerekli mevzuatlar anlatıldı.

Eğitime katılanlar aldıkları sertifika sayesinde yerel sınırlar içerisinde pet-shop işletmeciliği ve hayvan hakları konusundaki çalışmalarda tasarrufta bulunmak için yetki sahibi oldu. 

Ayrıca il hayvanları koruma kuruluna yerel hayvan koruma görevlisi olarak başvuruda bulunan ve başvurusu kabul edilen hayvan koruma görevlileri de eğitime katılarak sertifika aldı.

Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen toplantı sonrası sertifikalarını alan katılımcılar, Van Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurum temsilcilerine teşekkür ettiler.

Haberin Fotoğrafları