Mobil sağlık aracı halkın hizmetinde!

Mobil sağlık aracı halkın hizmetinde!
Van Büyükşehir Belediyesi ile Van Sağlık İl Müdürlüğü arasından imzalanan protokol töreniyle Mobil Sağlık Aracı, Sağlık İl Müdürlüğü’ne devredildi.

Daha önceki belediyeden alınan, ancak uygun şekilde kullanılmayan Mobil Sağlık Aracı, bugün düzenlenen törenle Van Sağlık Müdürlüğüne devredildi. Sağlık İl Müdürlüğü binası önünde düzenlenen törene, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Vali Yardımcısı Mehmet Parlak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ve sağlık il müdürlüğü çalışanları katıldı. İmzalanan protokolün ardından açıklamalarda bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, iki yıl önce Büyükşehir Belediyesi tarafından donanımlı bir şekilde satın alınan aracın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kırsal mahallelerde kullanılacağını belirtti. Devredilen Mobil Sağlık Aracı ile sağlık ekiplerinin mahallelerde çok daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunacağını ifade eden Vali Zorluoğlu, “Gezici hastaneyi işin ehli olan Sağlık İl Müdürlüğü’ne devrediyoruz. Hakikaten tam bir hastane. İçerisinde acil ünitesinden röntgen cihazına, mamografi cihazından muayene odasına, hatta kadın doğum için ayrı bir muayene odası ve yine anında sonuçların alınabileceği laboratuvara kadar tam teşekküllü bir hastane gibi. Bunu sağlık müdürlüğümüze tahsis etmekten dolayı bahtiyarlık duyuyorum. Bu gezici hastanemiz artık inşallah mahallelerimizde gebe kadınlarımız, yaşlılarımıza ve çocuklarımıza sağlık hizmetini bizzat ayağına götüreceği önemli bir imkân. Ben sağlık müdürlüğümüzün bu önemli imkanı iyi değerlendireceğine inanıyorum” dedi.

İki yıl bekleyen Mobil Sağlık Aracını imzalanan protokolle devraldıklarını söyleyen İl Sağlık Müdürü Ergün Yanmaz ise, “İki sene önce Van Büyükşehir Belediyesi tarafınca temin edilmiş bir araçtı. Tıbbı görüntülenmesinden, biyokimya laboratuvar çalışmalarına kadar, genel ve acil muayene odalarına, jinekolojik muayene, röntgen ve mamografi cihazı pek çok özellikli sağlık donanımına sahip bir araçtır. İki yıldır bekleyen bu aracı Van halkına hizmet sunması için valimiz sayın Murat Zorluoğlu’nun takdirleriyle sağlık teşkilatına devredildi” diye konuştu.

Tören, kurdele kesiminin ardından protokolün aracı incelemesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir