Karael’den oto lastik tamircilerine fiyat tarifesi asma uyarısı

Karael’den oto lastik tamircilerine fiyat tarifesi asma uyarısı
Van Demirciler Tornacılar ve Esnaf Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Karael, esnafların iş yerlerini ziyaret ederek uyarı ve bilgilendirmede bulundu. 

Kısa bir süre önce odamız tarafından siz oto lastik tamirci esnaflarımızın talebi üzerine fiyat tarifesi hazırladıklarını ifade eden Başkan Karael, hazırladığımız fiyat tarifesini Van Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’nın (VESOB) onayına sunduk. Tasdik edilen bu tarifelerdeki amacımız, esnafın emeğinin boşa gitmemesi ve tüketicini korunması ile esnafla halkımız arasında fiyat konusunda karmaşayı önlemek. Oto lastik tamircisi esnaflar arasında haksız rekabeti ortadan kaldırmayı düşünerek 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar kanunu gereği gerekli tedbirin alınması konusunda Van Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile İpekyolu Belediyesi, Tuşba Belediyesi, Edremit Belediyesi İl ve ilçe sınırları İçinde oto lastik tamirciliği yapan esnaflarımızın fiyat rayiç levhalarını odamızdan temin etmeleri ve müşterinin görebileceği yer asmaları kanun gereğidir” dedi.

“Oto lastik tamirci fiyat rayiç listelerini odamızdan alsınlar”

Karael, “Bu rayiç tarife belgelerinin odamızdan temin edilmesine iş yerine asılıp asılmadığını biz de oda olarak kontrol ediyoruz. Asıl kontrol belediyelerimiz zabıta yetkililerince yapacaktır. Bu konuda esnaflarımızın kontrol sırasında mağdur olmamaları için bir an önce bu belgeleri iş yerlerinde görevlilerin görebileceği yere asmaları ve kayıt dışı kaçak olarak odamıza kaydı olmayan esnaflarında bir an önce kayıtlarını cezai işlemle karşı karşıya gelmeden yapmalarını istiyoruz. Bu nedenle fiyat rayiç belgeleri dağıtımına iştirak ettik ve esnafları yerinde ziyaret ederek oto lastik tamirci fiyat rayiç belgelerini almaları konusunda ikaz ettik” şeklinde konuştu.