İpekyolu'nda yaklaşık 1.000 kişinin katıldığı piknik keyfi

İpekyolu'nda yaklaşık 1.000 kişinin katıldığı piknik keyfi
İpekyolu Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi, engelli ve özel gereksinimli bireylerin hoş ve güzel vakit geçirerek sosyalleşebilmeleri amacıyla yaklaşık 1.000 kişinin katıldığı bir piknik düzenledi.

  Engelsiz Yaşam Akademi kursiyerleri, aileleri, eğitmenler, yöneticiler, Van'daki engelli dernekleri üyeleri ve özel gereksinimli bireylerin yanı sıra, Ak Parti Milletvekili Osman Nuri Gülaçar ve Başkan V. Cemil Öztürk’ün de katıldığı piknik renkli anlara sahne oldu.

 Yeşil Vadi piknik alanındaki organizasyonda katılımcılara verilen yemek ikramının ardından müziğin coşkusu ile halay çeken engelli ve özel gereksinimli vatandaşların halat çekme ve yumurta taşıma oyunlarındaki neşe ve eğlenceleri de görülmeye değerdi. Bunun yanı sıra piknik alanına kurulan belediyenin şişme oyun parkı da çocuklara keyifli anlar yaşattı.

  Piknik boyunca tüm misafirlerle yakından ilgilenen ve halat çekme oyununa da katılan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, bu tür organizasyonların engelli ve özel gereksinimli bireylerin sosyalleşmesine büyük katkısı olduğunu belirterek bundan sonra da benzer organizasyonlar yapacaklarını vurguladı.

  Başta aileler olmak üzere tüm katılımcılar da böylesine güzel bir organizasyonla kendilerini bir araya getiren Başkan Vekilimiz Cemil Öztürk ve Engelsiz Yaşam Akademisi yöneticilerine teşekkür ettiler.