Başbakan Yıldırım Van'a geldi

Başbakan Yıldırım Van'a geldi
Başbakan Binali Yıldırım, özel uçak "ANA" ile saat 16.25'te Van'a geldi. Başbakan Binali Yıldırım, Van temasları kapsamında, valiliği ve AK Parti Van İl Başkanlığını, ziyaret etti.

Başbakan Yıldırım'ı Ferit Melen Havalimanı'nda Van Valisi İbrahim Taşyapan ve diğer yetkililer karşıladı. Yıldırım ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Van'a geldi.

Ferit Melen Havaalanı’ndan parti otobüsüyle şehir merkezine hareket eden Başbakan Yıldırım, güzergahında kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları ve çocukları selamladı.

Çocuklara satranç takımı hediye eden Yıldırım, partisinin il başkanlığı önünde çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

Başbakan Binali Yıldırım, basına kapalı gerçekleştirilen ziyaretin ardından, il başkanlığı önündeki taksi durağı çalışanlarıyla selamlaştı, kendisini bekleyen vatandaşların taleplerini dinledi.

Daha sonra, Başbakanlık otobüsüyle Van Valiliği’ne geçen Yıldırım, valilik önünde Vali İbrahim Taşyapan ve il protokolü üyelerince karşılandı. Ziyaret, basına kapalı gerçekleşti.

Ziyaretlerde Başbakan Yıldırım'a, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile AK Parti Van milletvekilleri de eşlik etti.