Video izlemede 1.olduk

Video izlemede 1.olduk
Türkiye 2014'ün video izleme şampiyonu oldu.Medianova'nın video izleme alışkanlıklarını değerlendirdiği raporda Türkiye video izlemede şampiyon oldu.
Online  video ve müzik altyapı hizmetleri sağlayan Medianova, Türkiye’deki kullanıcıların 2014’teki müzik dinleme ve video izleme alışkanlıklarını değerlendirdiği raporunu açıkladı.

2 MİLYON SAAT MÜZİK DİNLENDİ

2014 boyunca internetten müzik dinlenen süre 120 milyon dakikayı yani 2 milyon saati buldu. 2013’te 3,3 milyar olan dinlenen parça sayısı ise 3,5 milyar adede ulaştı.

EN ÇOK MÜZİK DİNLENEN AYLAR İnternet üzerinden en çok müzik dinlenen ilk 3 ay sırasıyla eylül, kasım ve ekim olurken; en az müzik dinlenen aylar ise  temmuz, ağustos ve nisan olarak sıralandı.

MÜZİK AKILLI TELEFONDAN DİNLENİYOR

Online müzikte mobil cihazların üstünlüğü de dikkat çekti. Akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla dinleme oranıyüzde 94’e yaklaşırken, web’in oranı yüzde 6’da kaldı.

TÜRKİYE VİDEO İZLEMEDE BİRİNCİ SIRADA

2014 yılında internetten izlenen videoların toplam büyüklüğü tam 33 petabayta ulaştı. Bu sayı, bir kullanıcının 1 terabayt kapasiteye sahip sabit disklerden 33 bin adet kullanarak saklayabileceği bir büyüklüğü ifade ediyor. Medianova verilerine göre en çok video içeriği izlenen ülkeler sıralamasında Türkiye ilk sırada bulunuyor. Türkiye’yi  Almanya,  Hollanda, Avusturya ve  Azerbaycan takip ediyor.

vatan