Instagram neden güvenlik uyarısı veriyor!Aman dikkat

Instagram neden güvenlik uyarısı veriyor!Aman dikkat
Instagram neden güvenlik uyarısı veriyor!Aman dikkat ..Instagram’da şok gelişme..Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'a ulaşmaya çalışan internet kullanıcıları güvenlik uyarısı ile karşılaşıyor.
 Instagram neden gücenlik uyarısı veriyor!Aman dikkat ..Instagram’da şok gelişme..Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'a ulaşmaya çalışan internet kullanıcıları güvenlik uyarısı ile karşılaşıyor. 

Güvenlik sertifikası problemi veren siteye ulaşım sağlanamıyor.

Instagram’ın masaüstü bilgisayardan ulaşmaya çalışan kullanıcılar güvenlik uyarısıyla karşılaşıyor. Uygulamadan Instagram kullanan kişilerin henüz bir sorun yaşamadı ancak tarayıcı üzerinden instagram.com’a ulaşmaya çalışan kişiler güvenlik sertifikası uyarısı mesajını görüyor.

Google Chrome’da instagram.com sitesine ulaşmaya çalışan kullanıcılar, sitenin güvenlik sertifikası olmadığını ve Instagram’ın sizin bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabileceği uyarısıyla karşılaşıyor.

Internet Explorer'da ise "Bu sitenin güvenlik sertifikasında sorun var." uyarısı yayınlanıyor. Kullanıcılar instagram.com web sitesine ulaşamıyor.

TheNextWeb sitesinde yer alan bilgiye göre, Instagram 30 Nisan 2015'te Türkiye Saati ile 15:00'da biten Güvenlik Sertifikası'nı yenilemeyi 'unuttu'. 

 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birinin nasıl böyle bir hata yaptığı ise henüz bilinmiyor. 

 

Instagram'ın akıllı telefon uygulamalarına bir sorun yansımamasına rağmen sertifikanın süresinin üzerinden bir saat geçmesine rağmen sorun giderilemedi. 

 
 

SORUN GİDERİLDİ

 

Instagram'ın sertifikasını yenileme sonucunda sorun giderildi. Kullanıcılar Instagram'a normal şekilde ulaşmaya başladı