Merakla beklenen Game Of Thornes 6. yeni sezondan flaş fotoğraflar

Merakla beklenen Game Of Thornes 6. yeni sezondan flaş fotoğraflar
Merakla beklenen Game Of Thornes 6. yeni sezondan flaş fotoğraflarMilyonlarca kişinin merakla beklediği ve tüm dünyada merakla beklenen efsane dizinin 6.sezonundan fotoğraflar paylışıldı ve heyecan yaşandı.Game Of Thornes 6. yeni sezondan fotoğraflar sızdırıldı!Yeni sezonda neler var?
Merakla beklenen Game Of Thornes 6. yeni sezondan flaş fotoğraflar Milyonlarca kişinin merakla beklediği ve tüm dünyada merakla beklenen efsane dizinin 6.sezonundan fotoğraflar paylışıldı ve heyecan yaşandı.Game Of Thornes 6. yeni sezondan fotoğraflar sızdırıldı!Yeni sezonda neler var?

Jon Snow öldü mü, kaldı mı yoksa yattığı yerden ayaklandı mı bilemiyoruz. Ancak yeni sezonun posterleri Jon Snow’un gölgesinde kalan karakterleri hatırlatıyor.

George R.R. Martin altıncı kitabın ilerleyişinde iki teslim tarihini de kaçırınca yolumuza diziyle devam edeceğimiz ortaya çıkmıştı. Ancak bu yeni sezonun tamamen bilinmezliklerle dolu olduğu anlamına gelmiyor. Herkesin ilgisi her ne kadar Jon Snow üzerinde toplanmış olsa da yeni sezonda kitaplarda okuyup göremediğimiz kısımları hala merakla bekliyoruz. Yayınlanan yeni görseller ise yeni sezonda Greyjoy‘ları daha sık göreceğimiz üzerine teorilerimizi güçlendirir nitelikte.

Görseller ve yazının devamının potansiyel spoiler taşıdığını belirterek kısa bir değerlendirme yapalım.

Eğitimine son hızla devam eden Arya, intikamla yanıp tutuşan aslını bir türlü geride bırakamadığı için cezalandırılmış ve kör olmuştu. Körlük durumunun yeni sezonda Arya’ya neler öğreteceğini yakından göreceğiz gibi görünüyor. Sansa’nın Theon’la kaçışının devam ettiği görsellerde Margaery‘nin hala hücrede tutulduğu Melisandre’nin Duvar semalarında atıyla gezindiği ve Jamie‘nin eve cenazeyle geldiği görülüyor. Kitaptan hemen hemen tamamen kopmuş bu kısımların işleyişi bizim için de bir merak konusu. Greyjoy’ların dönüşünü müjdeleyen görseller, Demir Adam’ların muhtemel yükselişinin de işareti. Fotoğraflar arasında Bran’ın ayakta üç gözlü karga ile durduğu kare de oldukça dikkat çekici. Bran’ın yürüyemediğini göz önüne alırsak bu sahne muhtemelen Bran’ın ruhsal eğitiminin bir parçası. Tehlikeli bir durumda kalan Daenerys Targaryen’in Khal Drago öldükten sonra diğer Khaleesi’lere katılması gerektiği için şu an Dothraki kanunlarına göre firarda olduğunu da düşünürsek sezona Dothraki’lerle başı belada bir şekilde başlayacağı da görünüyor.

KONUSU

Game of Thrones (Türkçe: Taht Oyunları), David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO'da yayınlanmaktadır. George R. R. Martin'in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı'ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas'taki mekanlar ile Belfast'taki bir stüdyoda çekilmektedir. İlk bölümü, 17 Nisan 2011 tarihinde HBO'da yayınlanan dizinin beşinci sezonu tamamlanmıştır.Beşinci sezonun 1. bölümü Türkiye'de 13 Nisan Pazartesi günü televizyonda CNBC-e'de yayınlanmıştır. 5. sezonun ilk 4 bölümü internet korsanları tarafından internette yayınlanmıştır. Altıncı sezon için onay aldığı açıklanmıştır.

Yazların onlarca yıl, kışların ise bir ömür sürebildiği bir diyar, içten içe nifakla kaynamaktadır. Köklerini saldıkları topraklar kadar soğuk ve sert olan Starklar'ın kalesi Kıştepesi'nin kuzeyinde, Yedi Krallık'ı koruyan Sur'un ardında tekinsiz güçler toplanmaktadır. Kuşkulu bir ölümün ardından kralı ve dostu tarafından saltanat makamı olan güneye çağırılan Eddard Stark kendisini Demir Taht'ı arzulayanların baş döndürücü entrikalarının arasında bulur. Dostuyla düşmanını, gerçekle yalanı ayırt edemez olan Eddard'ın ne kıyısında yürüdüğü uçurumdan, ne de Ejderkrallar'ın soyundan gelen sürgün Targaryen kardeşlerin taştan ejder yumurtaları ve soylu atların sırtında serpilen iktidar düşlerinden haberi vardır. Kış, Starklar ve yandaşları için olduğu kadar Yedi Krallık için de uğursuz alametlerle gelmektedir. Taht mücadeleleri her zamankinden daha sert geçecektir.