İşte karşınızda Kösem Sultan!!

İşte karşınızda Kösem Sultan!!
Kösem Sultan rolü için bir çok ünlülün adı geçti.Beren Saat,Tuba Büyüküstün derken rolü kapan isim nihayet belli oldu.Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olarak çekilecek Kösem Sultan dizsinin başrol oyuncusunun belli olduğu öne sürüldü. Son dönemlerin en çok konuşulan dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olarak gösterilen Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisinde başrol oynayacak Kösem Sultan’ın rolünün kime verileceği merak konusu olmuştu.Star TV’de yayınlanacak Kösem Sultan için cast çalışmaları tamamlandı. Kö
 Kösem Sultan rolü için bir çok ünlülün adı geçti.Beren Saat,Tuba Büyüküstün derken rolü kapan isim nihayet belli oldu.Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olarak çekilecek Kösem Sultan dizsinin başrol oyuncusunun belli olduğu öne sürüldü. Son dönemlerin en çok konuşulan dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olarak gösterilen Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisinde başrol oynayacak Kösem Sultan’ın rolünün kime verileceği merak konusu olmuştu.Star TV’de yayınlanacak Kösem Sultan için cast çalışmaları tamamlandı. Kösem sultan rolü Bensu Soral’a verildi. Kösem Sultan Rolünü O Güzel Kaptı.

Dizinin aylardır Türkiye ve yurtdışını kapsayan cast çalışması sona erdi. İlk sezonda Kösem Sultan’ın 16 - 20 yaş halinin anlatılacağı dizide 23 yaşındaki Bensu Soral başrol oynayacak.
 
Star TV’de ekrana gelecek olan Kösem Sultan’da daha önce Beren Saat ve Tuba Büyüküstün gibi oyuncuların ismi geçmişti. Sibel Kekilli’yle de görüşen yapım şirketi Tim’s Production ilk sezonun önemli karakteri Kösem Sultan’ın annesi Safiye Sultan için de çalışmalarına devam ediyor.
 
Bensu Soral kimdir?
 
1991 Bursa doğumlu olan güzel oyuncu TRT1’de yayınlanan Yol Ayrımı dizisi ile kendini tanıttı. Ayrıca Vicdan ve Boynu Bükükler dizisinde de gördüğümüz Bensu Soral ekranların sevilen yüzü oldu.
 
Bensu Soral Murat Dalkılıç’ın ’Kader’ isimli şarkısının klibinde de yer almıştır. 
 
Bensu Soral Küçük Kadınlar dizisi ile tanıdığımız sevilen oyuncu Hande Soral’in de kızkardeşidir. Ablası gibi Bensu Soral de kamera karşısında yer almaktan çok mutlu.