Facebook'da yepyeni bomba özellik!

Facebook'da yepyeni bomba özellik!
Facebook'da yepyeni bomba özellik!Sosyal Medya devi Facebook’un artık ayrı bir uygulama haline gelen Messenger servisi videolu görüşme hizmetini kullanıma sundu. Firmadan yapılan açıklamaya göre ayda 600 milyon kişinin kullandığı servis üzerinden videolu görüşme yapılabilecek.
 Facebook'da yepyeni bomba özellik!Sosyal Medya devi  Facebook’un artık ayrı bir uygulama haline gelen Messenger servisi videolu görüşme hizmetini kullanıma sundu. Firmadan yapılan açıklamaya göre ayda 600 milyon kişinin kullandığı servis üzerinden videolu görüşme yapılabilecek.

Hem Android hem iOS uygulamasında kullanılan yeni özellik şimdilik 18 ülkede kullanılabilecek. Servis şimdilik sadece Belçika, Kanada, Danimarka, Fransa, Arnavutluk, Yunanistan, İrlanda, Laos, Litvanya, Meksika, Nijerya, Norveç, Polonya, Portekiz, Umman, İngiltere, ABD ve Uruguay’da uygulama üzerinden hizmet verecek.  Servisin destek verdiği ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor. Ancak firma kısa bir süre sonra ülke sayısını artıracağını açıkladı. 
 
Son dönemde büyük bir rekabetin yaşandığı anında mesajlaşma pazarında Skype ve Hangouts gibi rakipleri bulunan Messenger, Facebook’un desteği ile önemli bir noktada bulunuyor. Bu yazılımlara ek olarak WhatsApp da 1 milyara yaklaşan kullanıcı sayısı ile sektörün önemli isimlerinden biri. 
Kaynak: Al Jazeera