Bülent Ersoy domuz gribine yakalandı!Son sağlık durumu nasıl!

Bülent Ersoy domuz gribine yakalandı!Son sağlık durumu nasıl!
Türk Sanat Müziğinin Divası Bülent Ersoy Domuz gribine yakalandı.Üstelik annesi ve şöfürüde aynı dertten müzdarip..
Türk Sanat Müziğinin Divası Bülent Ersoy Domuz gribine yakalandı.Üstelik annesi ve şöfürüde aynı dertten müzdarip..

 İki gün önce annesi ve şoförüyle beraber domuz gribi teşhisi konulan  ünlü sanatçı Bülent Ersoy’dan iyi haber doktorundan geldi. Ersoy'un doktoru Uzm. Dr. Bülent Şahin,  “Bülent hanım erken teşhis, tedavi ve takip sonucunda şuan çok iyi durumda” dedi.  

Avrupa Özel Şafak Hastanesi Başhekimi Dr. Şahin, domuz gribi nedeniyle tedavisi devam eden ünlü sanatçı Bülent Ersoy’un sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.
  Ersoy’un tedavisini takip eden Dr. Şahin, Ersoy’un şuan çok iyi durumda olduğunu belirterek, “Bülent hanım özellikle grip ve gribe bağlı bir punomoni hastalığı nedeniyle tedavi ve takip amaçlı yatırıldı. Erken teşhis, tedavi ve takip sonucunda şuan çok iyi durumda. Yapılan tedaviye çok iyi cevap verdi. Şuanda durumu çok iyi, en kısa zamanda inşallah hastanemizden taburcu edeceğiz” şeklinde konuştu.

  Domuz gribinin, organ yetmezliğine kadar etkileri olabileceğine dikkat çeken Şahin “İnfaze enfeksiyonu dediğim zaman bunun içine domuz gribi de girer, kuş gribi de girer, her türlü mevsimler grip girer. Ama tabii domuz gribi daha süratli bir şekilde akciğerlere inerek solunum yetmezliği ve zatüreeyle seyrettiği için daha önemli. Kuş gribi de öyle. Biz her zaman için ilk başta domuz gribini düşünüyoruz. Çünkü düşünmek çok çok daha önemli, düşündüğünüz taktirde erken tedavi yapabiliyorsunuz, erken teşhis edebiliyorsunuz. Ama başta bakteriyel bir enfeksiyon olarak düşünürek antibiyotiklerle ya başka şekilde tedavilerle geçiştirirseniz, işte o değerli vakit dediğimiz, tedavi ve teşhisteki değerli zamanı harcayarak hastalığın daha ağır bir şekilde dönüşmesine, yoğun bakımlık olmasına, organ yetmezliklerine kadar giden bir sürece neden olmuş oluyorsunuz. Bunun için domuz gribini de muhakkak ilk planda düşünerek hemen bir tedavi için gerekenlerin yapılması gerekir. Bu hastalığın hafif atlatılmasıyla çok alakalıdır” dedi.
  Şahin, “Bülent hanımın morali çok güzel, gayet iyi. Zaten tedaviye olumlu cevap verdiği için morali de çok düzeldi” diye konuştu.