TEOG puan hesaplama robotu-2015 TEOG puan hesaplama nasıl yapılır!

TEOG puan hesaplama robotu-2015 TEOG puan hesaplama nasıl yapılır!
TEOG puan hesaplama robotu-2015 TEOG puan hesaplama nasıl yapılır? 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sınavı için öğrenciler bir an önce puanlarını hesaplamak istiyorlar. Peki TEOG puan hesaplama robotu ile puan hesaplama nasıl yapılır?detaylar haberimizde..
 TEOG puan hesaplama robotu-2015 TEOG puan hesaplama nasıl yapılır? 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sınavı için öğrenciler bir an önce puanlarını hesaplamak istiyorlar. Peki TEOG puan hesaplama robotu ile puan hesaplama nasıl yapılır?detaylar haberimizde..

TEOG puan hesaplama robotu ile puanınızı hesaplayabilirsini. Binlerce öğrenci TEOG sınavına girdi ve bir an önce de puan hesaplaması yapmak istiyorlar. Peki TEOG sınavından çıkan öğrenciler nereden ve nasıl TEOG puan hesaplama işlemi
yapabilecekler? İşte sizler için hazırladığımız TEOG puan hesaplama robotu ile karşınızdayız.

TEOG puan hesaplama işlemleri için aşağıdaki linke tıklayınız.


Açılan sayfada size uygun olan kısmı seçerek TEOG puan hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

TEOG'da, Musevi öğrencilere 3 ortak soru

Milli Eğitim Bakanlığınca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında 8'inci sınıflara yönelik bugün gerçekleştirilen ortak sınavlarda, din kültürü ve ahlak bilgisi testinde, "Yahudi Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar / İslam Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar" ünitesinden aynı kazanımları ölçen 3 ortak soruya yer verildi.

MEB tarafından 2014-2015 eğitim öğretim yılı birinci dönem merkezi ortak sınavlarda, ilk kez Musevi öğrencilere yönelik ayrı bir müfredat içinde "din kültürü ve ahlak bilgisi" soruları yer almıştı.

Özel Ulus Musevi 1. Karma Ortaokulu'nun isteği üzerine hazırlanan din kültürü ve ahlak bilgisi soruları, bugün yapılan ortak sınavda Musevi öğrencilere yöneltildi.

Diğer okullardaki Musevi öğrenciler ise bu sorulardan geçen dönem olduğu gibi bu yıl da muaf tutulacak.
-Soru havuzu oluşturuldu

2014-2015 eğitim öğretim yılı 2. dönem merkezi ortak sınav için din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde sahadan gelen öğretmenlerin desteğiyle geniş bir soru havuzu oluşturuldu. Bu havuz, kazanım esaslı sorular üzerine kuruldu.
Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde kazanımları belirleyebilecek nesnel bir ölçme aracı olarak testler meydana getirildi.
Aynı işlemler, Musevi vatandaşların din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde de yapıldı. Bu çalışmalar yürütülürken, Musevilik ve Musevilik tarihi konusunda, uzman dinler tarihi akademisyenlerinin yanında, son kontrol aşamasında Musevi cemaatinin ileri gelenlerinden, din adamlarından ve Musevi okulu yöneticilerinden destek alındı.
-Kötü alışkanlıklardan 3 ortak soru
Din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde 5'inci ünite olan "Yahudi Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar-2/ İslam Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar'" başlıklarında şu kazanımların ortak olduğu ifade edildi:
"Kötü alışkanlık ve davranışlardan kaçınmaya yönelik çözüm önerilerinde bulunur. Başkalarına zarar vermenin kul hakkı ihlali olduğu konusunda duyarlı olur. Başkalarına zarar vermenin kul hakkı ihlali anlamına geleceği bilinciyle kul hakkı konusunda duyarlı olur. Kumar, içki ve uyuşturucunun bireysel ve toplumsal zararlarını örneklerle açıklar."
Bugün gerçekleştirilen din kültürü ve ahlak bilgisi testinde ve din kültürü ve ahlak bilgisi (Musevilik) testinde aynı kazanımları ölçen 3 ortak soruya yer verildi.