ÖSYM 2015 YDS Sonuçları Açıklandı mı! YDS 2015 Sonuçları bekleniyor

ÖSYM 2015 YDS Sonuçları Açıklandı mı! YDS 2015 Sonuçları bekleniyor
ÖSYM 2015 YDS Sonuçları Açıklandı mı? YDS 2015 Sonuçları bekleniyor..YSD sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Yabancı Dil Sınavı 5 Nisan tarihinde gerçekleştirildi. Sınava girenler şimdi ise sabırsızlıkla sınavın ne zaman açıklanacağını beklemeye başladı. 2015 YDS sınav soru ve cevapları ne zaman yayınlancak?
 ÖSYM 2015 YDS Sonuçları Açıklandı mı? YDS 2015 Sonuçları bekleniyor..YSD sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Yabancı Dil Sınavı 5 Nisan tarihinde gerçekleştirildi. Sınava girenler şimdi ise sabırsızlıkla sınavın ne zaman açıklanacağını beklemeye başladı. 2015 YDS sınav soru ve cevapları ne zaman yayınlancak?Detaylar haberimizde..

YDS 2015 İlkbahar Dönemi sınavı 5 Nisan'da yapıldı. Bu sene öğrenciler sınav giriş belgelerini internetten edindi. Adaylar şimdilerde YDS sonuçlarının açıklanacağı tarihi merakla bekliyor.

Adayların heyecanla bekledikleri YDS, 5 Nisan'da gerçekleştirildi. Yılda iki kez uygulanan ve 12-25 Şubat tarihleri arasında başvuruları yapılan Yabancı Dil Sınavı'nın (YDS) İlkbahar Dönemi, 5 Nisan tarihinde ÖSYM tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirildi. Binlerce kişinin ter döktüğü sınav, 09.30'da başladı ve 150 dakika sürdü. YDS giriş belgeleri adrese gönderilmedi, sınav giriş belgeleri internet üzerinden alan öğrenciler sınavda ter döktü.

ÖSYM YDS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI ANDA BURADA! 

Bu neden ile de adaylar YDS giriş belgelerini ÖSYM internet sayfasından temin ederek, sınava girebildi. Heyecan ile beklenen YDS sınav sonuçları açıklamasının kısa bir süre içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor. Özellikle de ÖSYM’ nin son yıllarda gelişen internet teknolojisini aktif bir şekilde kullanması ile birlikte sınav sonuçlarında açıklama süreleri son derece kısalıyor. Son dönemlerde gelişen internet teknolojisi ile ÖSYM tarafından YGS sınav sonuçları açıklaması da bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde açıklanmıştı.

Bu durum uzmanlara göre ÖSYM tarafından resmi internet sayfasındaki sınav sonuçları sayfasından yapılacak YDS sınav sonuçları açıklamasının her an yapılabilir. Genel olarak yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli ve yabancı dil seviyesini tespit ettirmek isteyen adaylar tarafından girilen ÖSYM Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı 5 nisanda yapıldı. Adaylar şimdi ÖSYM’den gelecek YDS sınav soruları açıklamasını bekliyor. ÖSYM tarafından sınav açıklamaları Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılıyor. YDS adayları da YDS sınav sonuçları açıklamasını buradan takip edebiliyor. Aynı zamanda da ÖSYM tarafından AİS üzerinden yapılacak YDS sınav soruları açıklaması da büyük bir heyecan ile merak ediliyor.

Özellikle de sınava giren adayların 9:30’ da başladıkları ve 150 dakika süren YDS sınavında çözmüş oldukları sorulara bakarak tahmini bir puan belirlemesi yapılabilme imkanına sahip olabiliyor. YDS sınav sonuçları açıklaması için 5 nisan pazar günü sınava giren kamu personelleri ve yabancı dil seviyeni sınamak istediğinden sınava giren adaylar için son derece büyük bir heyecan yaratıyor.

Bir aday bu belgeleri yanında olmadığı hâlde Sınav Koordinatörlerinin, bina ve salon görevlilerinin veya ÖSYM temsilcilerinin kararıyla herhangi bir salonda sınava alınmış olsa bile, bu adayın sınavı ÖSYM Yönetim Kurulunca geçersiz sayılacaktır. Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adaylar, sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, araç gereç vb. getiremezler. Sınavın yapıldığı her bir salona en az bir adet duvar saati, adayların sınavda kullanacakları gereçler (kalem, silgi, kalemtıraş) ile şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır.

Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.

SINAVA GİRERKEN ADAYIN YANINDA BULUNDURMASI YASAK OLAN ARAÇ GEREÇ VE EŞYALAR NELERDİR?

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adayların sınav binalarına, çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, metal para gibi metal içerikli eşyalarla (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç); her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla, cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla, her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla, kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete, vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla gelmeleri kesinlikle yasaktır.

Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üzeri emniyet görevlileri tarafından elle ve/veya dedektörle aranacak, yukarıda belirtilen araç gereç vb. eşyalarla sınava gelen adaylar kesinlikle sınav binalarına alınmayacaklardır. Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında veya sınavdan sonra bu tür araç gereç ve eşyaları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. sınav binaları/salonları ÖSYM tarafından kurulacak güvenlik kameraları ile izlenebilecektir. Kamera kayıtlarının gerektiğinde kanıt olarak kullanılacağı unutulmamalıdır.

Bina girişinde yığılmaya yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavın başlama saatinden en az 30 dk önce sınav yapılacak bina önünde bulunmaları, sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

Tüm adaylar ÖSYM’nin İnternet sitesinde yayımlanan “Sınav Uygulamalarına İlişkin Güvenlik Tedbirleri”ne ve 26 Eylül 2012 tarihli ve 28423 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine uymak zorundadır.