KPSS tercih tarihleri kesinleşti!İşte o tarih

KPSS tercih tarihleri kesinleşti!İşte o tarih
KPSS tercih tarihleri kesinleşti!İşte o tarih!aldıkları puanlarla memur olmak için tercih yapacaklar için tarihler açıklandı. Devlet Personel Başkanlığı 2015/1 KPSS yerleştirme takviminde değişiklik yaparak, tercihlerin 22 Haziran-1 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılması yönünde karar aldı.
KPSS tercih tarihleri kesinleşti!İşte o tarihKPSS'de aldıkları puanlarla memur olmak için tercih yapacaklar için tarihler açıklandı. Devlet Personel Başkanlığı 2015/1 KPSS yerleştirme takviminde değişiklik yaparak, tercihlerin 22 Haziran-1 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılması yönünde karar aldı.

KPSS'de tercihlerinin yapıp memur olmak isteyenler için takvim açıklandı. KPSS tercih tarihleri belli oldu. Devlet Personel Başkanlığı, üniversite son sınıf öğrencilerinin mağdur olmaması için 2015/1 KPSS yerleştirme takviminde değişiklik yaparak, tercihlerin 22 Haziran-1 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılması yönünde karar aldı.


Kamu Denetçiliği Kurumundan yapılan açıklamada, üniversite son sınıf öğrencilerinin, yerleştirme tercihlerinin 16-24 Nisan tarihleri arasında yapılacak olmasından dolayı mağdur olunacağı, bu nedenle tercih başvurularının daha sonraki bir tarihte yapılması talebi ile kuruma başvurduğu belirtildi.


Kurumun gereğinin yapılması için Devlet Personel Başkanlığı ile görüştüğü ifade edilen açıklamada, "Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından verilen gönderme kararı üzerine Devlet Personel Başkanlığı, 2015/1 KPSS yerleştirme takviminde değişiklik yaparak tercihlerin 22 Haziran-1 Temmuz 2015 tarihleri arasına alınması yönünde karar aldı" bilgisi paylaşıldı.