VAN’DA ALIŞVERİŞ GÜNLERİ - VAN HABERLERİ

VAN’DA ALIŞVERİŞ GÜNLERİ - VAN HABERLERİ
Van’ın Tuşba Kaymakamı Musa Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, ‘Alışveriş Günleri’ kapsamında açılan stantları ziyaret ettiler.
Kaymakam Sarı ve Müdür Ceylani, Tuşba Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Aile Destek Merkezi tarafından ‘Alışveriş Günleri’ adı altında Sanat Parkı’nda açılan stantları gezdiler. Stantlarda sergilenen el işi sanatları, yöresel kıyafet giydirilmiş bebekleri ve el yapımı tahta işçilikli tepsileri inceleyen Sarı ve Ceylani, Aile Destek Merkezi çalışanları ve SYDV Müdürü Übeydullah Arvas tarafından verilen hediyeleri de kabul ettiler.

Yapılan ziyaretin ardından açıklama yapan Tuşba Kaymakamı Musa Sarı, açıkları kurslarda toplam 185 kursiyere eğitim verdiklerini belirterek, “Alışveriş Günleri ve diğer sergilere hazırlık için 22 bin 800 TL’lik kumaş alımı, 22 bin 500 TL’lik tuhafiye malzemesi alımı, 3 bin 600 TL’lik dikiş makinesi alımı, 3 bin TL’lik kuaför malzemesi alımı yapılmış olup müzik kursları için de müzik aletleri ve ses sistemi alım yoluna gidilmiştir” dedi.