TUŞBA GENÇLİK MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI - VAN HABERLERİ

TUŞBA GENÇLİK MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI - VAN HABERLERİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Van'da yapımına başlanılan Tuşba Gençlik Merkezi'nin temeli atıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Van’da yapımına başlanılan Tuşba Gençlik Merkezi'nin temel atma törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ile çok sayıda kişi katıldı. Temel atma töreninde konuşan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, temeli atılan Tuşba Gençlik Merkezi’nin gençlere birçok alanda faaliyet göstereceği ve sosyal yönden birçok ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi.

İnanç, “İlimiz hızla gelişen bir il olduğu için şimdi ise gençlerimiz için son derece donanımlı ve birçok faaliyetlere ev sahipliği yapacak dev bir tesis yapıyoruz. Toplamda 3 bin 252 metrekare inşaat alanı olan zemin oturumu bin 563 metrekare olacak olan tesisimizde bilgisayar laboratuarı, oyun odası, kütüphane, konferans salonu, etüt merkezi, spor salonu ve sergi odası olacak.

Burada gençlerimiz ve vatandaşlarımız için farklı kurslar vereceğiz. Gençlik merkezimizin dışında ise basketbol, voleybol ve tenis sahaları yer alacak. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından ilimizde yapımına başlanılan ve maliyeti 3.3 milyon TL olan Tuşba Gençlik Merkezi’mizde liselere ve üniversitelere hazırlık takviye kursları da verilecek. Düzenleyeceğimiz bu kurslarımızda gençlerimiz her zaman gelip yararlanabilecek” ifadelerini kullandı.