TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA MİNİ KÜTÜPHANE - VAN HABERLERİ

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA MİNİ KÜTÜPHANE - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, çocukların kitap okuma alışkanlığını kazanmasına yönelik eğitim çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek okullara mini kütüphane kurdu.
Tuşba Belediyesi Sosyal Kültür İşler Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hediyesi olarak Tuşba ilçe sınırlarında bulunan 35 ortaokula kitaplık ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 50 adet kitap hediye etti. Eğitim projesinin açılışını yapan Başkan Özgökçe; “Hacı Ömer Sabancı Ortaokulu’nda başlatılan bu etkinlik Tuşba ilçe sınırlarında bulunan tüm ortaokullarda da devam edecek. Bir zamanlar Urartulara başkent olan, şimdilerde muhabbet ve kardeşliğin başşehri olan Tuşba ilçemizi Van’ın ve hatta Türkiye’nin en çok kitap okuyan ve en çok kütüphanesi olan ilçe yapacağız. Tuşba Belediyesi olarak eğitime ve geleceğimiz olan gençlerimize çok önem vermekteyiz. Hizmete başladığımız bir yıl içerisinde eğitime yönelik sayısız seminer, çalıştay, panel, yarışma, münazaralar gerçekleştirdik.

Alanlarında Türkiye ve dünya çapında söz sahibi eğitimcilerimizi, akademisyenlerimizi, yazarlarımızı, şair ve sanatçılarımızı siz değerli öğrencilerimizle ve ailelerimizle buluşturduk. Bu tür etkinlikler Allah’ın izniyle artarak devam edecektir. Sömestri tatilinde çocuklarımızın eğitimlerine konsantre olmaları için karne hediyesi olarak öğrencilerimizi havuzla buluşturmuştuk. Yazın 1700 metredeki Van Denizimize başarılı öğrencilerimizi yüzmeye götüreceğiz.

Bunların yanı sıra sağlıklı ve başarılı bir nesil için spor yapan öğrencilerimize desteklerimiz devam etmektedir. Şimdi de çocuklarımızın maddi ve manevi başarılarına bir nebze katkıda bulunmak için tüm ortaokullarımıza bir kitaplık ve bu kitaplıklara 50’şer adet kitap hediye ediyoruz. Yeni kurulan ve daha henüz bir yaşındaki Tuşba Belediyesi için bu bir başlangıç. İnşallah ilerleyen süreçte öğrencilerimizin eğitimi için elimizden ne gelirse fazlasıyla yerine getireceğiz’’ dedi.

Öğrencilere düzenli bir şekilde kitap okumalarını tavsiye eden Özgökçe, ziyaret ettiği Hacı Ömer Sabancı Ortaokulu’nda sınıfları gezerek, öğrencilere kitap hediye etti. Başkan Özgökçe, “Bizim için siz ve aileleriniz çok değerlisiniz. Derslerinize çok iyi çalışın, en iyi arkadaşınızdan daha iyi kitaplarınız var, onlarla mutlaka samimi dost olun, onları okudukça çok başarılı, topluma ve ailenize faydalı öğrenciler olacaksınız. Anne, babalarınızı ve öğretmenlerinizi üzecek herhangi bir olaya karışmayın, özellikle kötü alışkanlıklardan uzak durum ve Kuran-ı Kerim’in ilk emir olan ‘oku’, emrini her daim hafızanızda tutun ve çok düzenli bir şekilde okuyun’’ tavsiyelerinde bulundu.